Nowoczesne narożniki do kawalerki – jak dobrać?

Za każdym razem, gdy staramy się dopasować mebel wypoczynkowy do pomieszczenia, niezależnie od tego, czy jest ono małych, czy dużych rozmiarów, powinniśmy dokładnie zmierzyć miejsce, w którym stanie mebel. Jest to jeszcze istotniejsze w kawalerkach, w których często ustawianie różnych elementów odbywa się na tzw. styk. Wszystko musi być więc idealnie wymierzone i dobrane tak, aby nowoczesny narożnik bez problemu stanął na swoim miejscu. W przeciwnym razie będziemy zmuszeni go wymienić, a to rodzi kolejne problemy związane z nakładem pracy i środków. Zwróćmy uwagę również na kolorystykę wnętrza. Nasz mebel wypoczynkowy powinien być dopasowany do niej w taki sposób, aby nie zaburzać wizualnie proporcji pomieszczenia. Użycie zbyt wielu jaskrawych lub ciemnych kolorów we wnętrzu jest w stanie go skutecznie przytłoczyć.

Dlaczego właśnie narożnik?

Wbrew pozorom ten typ mebla wypoczynkowego zajmuje najmniejszą ilość miejsca. Jesteśmy w stanie dopasować go idealnie w róg pokoju, przez co nie marnujemy miejsca w kącie. To, że mieszkamy w małej kawalerce, wcale nie oznacza, że nie możemy w naszych czterech ścianach wieść życia towarzyskiego. Narożniki nowoczesne nam to umożliwiają. Dzięki nim możemy przyjąć gości i usadzić ich w wygodnym miejscu. Możemy wspólnie obejrzeć seans filmowy, nie obawiając się o to, że nie ma miejsca siedzącego w kawalerce. Na małych narożnikach zmieścić może się naprawdę sporo osób, bo nawet 6-7. W dodatku nowoczesne narożniki idealne dla małych wnętrz posiadają najczęściej funkcję spania. Ta z kolei odgrywa wyjątkowo ważną rolę w kawalerce.

Nowoczesne narożniki z funkcją spania 

Ograniczona ilość miejsca stwarza konieczność kombinowania z dostępnymi meblami, które często muszą być wielofunkcyjne. To nie problem dla nowoczesnych narożników. Możemy wybrać system rozkładania typu Delfin, który wypełnia jedynie wolną przestrzeń między szezlongiem a drugą częścią mebla. Takim sposobem uzyskujemy powierzchnię do spania, która nie zajmuje dodatkowego miejsca przy rozłożeniu, a wykorzystuje już to przewidziane dla samego narożnika. W dodatku funkcja spania w narożniku jest niezwykle istotna, gdy nie mamy miejsca na to, aby postawić wolnostojące łóżko, a zazwyczaj tak właśnie sytuacja wygląda w kawalerkach. Chyba że jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami kawalerki z antresolą. Wtedy to na niej najczęściej umieszczony jest materac, a cała reszta mieszkania przeznaczona jest dla strefy „salonowej”, w której możemy swobodnie się relaksować oraz korzystać z łazienki czy aneksu kuchennego. 


Artykuł powstał we współpracy z vero.pl

ikona podziel się Przekaż dalej