Pamiętaj o przedpokoju

Całkiem sporo osób zupełnie pomija tą część mieszkania podczas wizyty w sklepie z oświetleniem. Przeważnie do korytarza trafia przypadkowa lampa z promocji, która ma po prostu dać odrobinę światła przydatnego podczas wiązania butów. To dość poważny błąd, ponieważ odpowiednio dobrane lampy do przedpokoju (zobacz na mariner-lampy.pl) mogą rozjaśnić także główne pomieszczenie i dodać mu odrobiny przestrzeni.

Sprawdzonym trikiem na optyczne powiększenie kawalerki jest wstawienie do przedpokoju lustra, które zapewni wrażenie głębi i zwiększy poziom oświetlenia korytarza poprzez odbicie światła z lampy. Lustro w przedpokoju oraz odpowiednia lampa mogą również uratować przed wpadką w postaci plamy na płaszczu czy też rozmazanego makijażu. Ponadto w małym przedpokoju nie ma miejsca na dekoracje, które można zastąpić właśnie oryginalną lampą lub kinkietem.

Postaw na lampy z kilkoma źródłami światła

W kawalerkach raczej trudno znaleźć wolną przestrzeń na dodatkowe lampy stojące czy też biurkowe. Liczbę lamp na suficie również lepiej ograniczyć do zbędnego minimum. W związku z tym świetnym rozwiązaniem może okazać się model z kilkoma źródłami światła. Może to być designerski żyrandol z fantazyjnie ułożonymi trzema żarówkami ze sklepu Mariner Lampy – taki model zapewni dostateczną ilość światła w każdej części kawalerki.

Warto również rozważyć zakup lamp z regulowanymi ramionami, które można wyginać i w ten sposób dopasować do swoich potrzeb oraz specyfiki mieszkania. Oświetlenie z kilkoma źródłami światła może sprawić, że w niektórych kawalerkach nie będzie potrzebna dodatkowa lampa w części z aneksem kuchennym. Ponadto taki model może rozwiązać problem ciemnego przedpokoju, w którym nie przewidziano możliwości montażu lampy sufitowej.

Zaoszczędź miejsce dzięki kinkietom

Prawdziwym sprzymierzeńcem małych mieszkań są kinkiety. Takie lampy w przeciwieństwie do modeli stojących lub stołowych zajmują stosunkowo niewiele miejsca i nie przeszkadzają na co dzień. Ponadto mogą posłużyć jako dodatkowe oświetlenie w tej części kawalerki, do której nie dociera światło z lampy sufitowej. Oryginalny kinkiet może również pełnić funkcję dekoracji i zastąpić np. obraz lub zdjęcia.

Warto również pamiętać, że w kawalerce główne pomieszczenie jest zarówno pokojem dziennym, jak i sypialnią oraz gabinetem. Do wystroju głównej części mieszkania może zatem niekoniecznie pasować typowa szafka nocna, na której można byłoby ustawić lampkę. Kinkiet z odpowiednim kloszem może zapewnić przytłumione światło, które idealnie sprawdzi się podczas czytania książki wieczorem lub chwili odpoczynku.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej