Wydatki w 2021 roku. Jak je zaplanować?

Pandemia miała być sytuacją przejściową. Wiele osób nawet po stracie pracy, a co za tym idzie części dochodów, miało nadzieję na szybką zmianę. Minął ponad rok, a koronawirus dalej zbiera swoje żniwa, a status finansowy wielu gospodarstw domowych się nie polepsza. Do tego dochodzi zamknięcie, izolacja, a także ryzyko zarażenia chorobą każdego dnia. Sytuacja nie jest zbyt optymistyczna. Jednak warto uzmysłowić sobie, że nadal możemy planować i organizować nasze życie, nawet w tych utrudnionych warunkach.

Na co zwrócić uwagę, planując budżet domowy w 2021 r.? Na czym możemy zaoszczędzić. Skoro kina, restauracje, teatry, a nawet szkoły są zamknięte – policzmy, ile byśmy wydali na dojazdy, wyjścia, weekendowe aktywności. Porównajmy nasz przychód z podstawowymi wydatkami, takimi jak: opłaty mieszkaniowe, jedzenie, leki. Wszystko, co zostanie, możemy zagospodarować. Zrezygnujmy ze wszystkich zbędnych opłat oraz abonamentów. Jeśli chcemy mieć większą kontrolę nad finansami, warto skorzystać z gotowego, bardzo wygodnego narzędzia na stronie www.kapitalni.org. Dzięki niemu kontrola codziennych wydatków stanie się dużo prostsza.

Czy grozi nam duży wzrost cen?

W 2020 r. mogliśmy doświadczyć znacznego wzrostu cen żywności. Według magazynu Business Insider w 2021 r. czekają nas kolejne podwyżki. Już na samym początku roku, rząd wprowadził podatek handlowy oraz cukrowy. Z pewnością na tym się nie skończy! Według danych GUS - w 2019 roku inflacja zwiększyła się z 2,4% do 2,7%, co jest większym wzrostem niż przewidywali eksperci.

W obliczu tych danych tym bardziej powinniśmy świadomie planować swoje wydatki oraz zarządzać budżetem domowym. Co jednak, kiedy zabraknie nam pieniędzy?

Pożyczka przez internet na konto

Wygodnym rozwiązaniem w sytuacji nagłego braku gotówki są pożyczki przez internet, z których środki wpływają od razu na konto z wonga.pl. Pożycza dzisiaj każdy i nie jest to nic niezwykłego. Pamiętajmy jednak, aby korzystać z ofert sprawdzonych oraz doświadczonych firm. Pożyczka online w czasach pandemii to nie tylko wygodne, ale i rozsądne rozwiązanie. Bez wychodzenia z domu, w krótkim czasie możemy otrzymać potrzebne środki. Pamiętajmy również, by dokładnie czytać wszelkie umowy i sprawdzać warunki udzielania pożyczek.

Zaleta pożyczki przez internet:

  • Prosty i wygodny proces
  • Wystarczy konto w banku, dowód osobisty, adres e-mail i numeru telefonu
  • Pieniądze na koncie w krótkim czasie
  • Możliwość dopasowania wysokości raty do indywidualnych warunków finansowych.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej