Idealne do pracy – nowoczesne krzesła obrotowe

Większość współczesnych prac polega na siedzeniu przed komputerem. Powoduje to, że coraz więcej osób skarży się na przypadłości związane z kręgosłupem. Bolące plecy czy strzykający kręgosłup często są jednak efektem nie długiego siedzenia przed komputerem, a niewłaściwego mebla. To, dlatego tak ważne jest wyposażenie swojego stanowiska pracy w odpowiedni fotel lub krzesło. Dużym zainteresowaniem cieszy się przede wszystkim to ostatnie. Są one wygodne, zapewniają właściwą pozycję siedzenia, a przy tym nie grzeszą wysoką ceną. Nowoczesne krzesła biurowe mogą pochwalić się obrotowymi kółkami, regulowanymi podłokietnikami, zagłówkami, wyprofilowanymi oparciami i szeregiem innych funkcji, które ułatwiają i umilają pracę siedzącą. Krzesła obrotowe (dostępne na imperiummebli.pl) wyposażone w wyżej wymienione funkcje, można kupić od ręki, odwiedzając sklep internetowy Imperium Mebli. Czym się kierować przy wyborze tego idealnego?

Krzesło obrotowe a odpowiednia postawa

Spędzając wiele godzin przed biurkiem, trzeba zadbać o to, aby krzesło obrotowe pozwalało zachować właściwą postawę ciała. Dzięki temu można wyeliminować bóle pleców, a także poprawi samopoczucie. Wybierając krzesło do pracy, należy przede wszystkim dopasować jego rozmiar do swojego wzrostu. Ważne jest, aby przy siedzeniu na nim stopy nie zwisały, a były oparte na podłodze. Oprócz tego, kolana powinny być zgięte pod kątem 90 stopni, plecy oparte, a łokcie leżeć na podłokietnikach, które znajdują się na wysokości blatu roboczego. Aby dopasować fotel do własnego wzrostu, warto wybierać modele regulowane, które bez problemu odnaleźć można w ofercie sklepu Imperium Mebli. Tego typu krzesła obrotowe są odpowiednio wyprofilowane, przez co wyrabiają prawidłową pozycję siedzącą i wspomagają rozwój kręgosłupa. Jest to szczególnie ważne, jeśli krzesło obrotowe ma stanąć w pokoju ucznia. 

Krzesła obrotowe z wygodnym siedziskiem

Oprócz możliwości regulowania wysokości, zagłówków czy podłokietników w krzesłach obrotowych równie ważne jest siedzisko. Nie ma wątpliwości, że powinno ono być wygodne i komfortowe. W tym zakresie warto przed zakupem zwrócić uwagę na wymiary takie jak szerokość i głębokość siedziska, a także materiał jego wykonania. W zakresie wymiarów - najlepszym wyborem będzie krzesło do komputera o szerokości co najmniej 40 cm. Materiał obicia powinien natomiast zapewniać właściwą wentylację i nie przyklejać się do ubrania. Dla osób, które długo pracują w pozycji siedzącej, dobrym wyborem będą modele z tzw. dynamicznym siedziskiem, który sprawia, że mebel dopasowuje się każdorazowo do przyjmowanej pozycji ciała.

Stylowe i nowoczesne krzesła obrotowe

Praktyczność, użyteczność, ergonomiczność to najważniejsze cechy krzeseł biurowych. Kupując je, nie zapominajmy jednak o designie. Walory estetyczne są równie ważne, jak funkcjonalność mebla. Warto pamiętać, że inne krzesło obrotowe pasować będzie do pokoju ucznia, inne do gabinetu prezesa firmy. To, dlatego takie sklepy jak Imperium Mebli proponuje różne modele, wzory i kolory foteli obrotowych. Wybierać można pomiędzy tymi otrzymanymi w naturalnych odcieniach: czerni, granatu i beżu, a tymi w dziecięce wzory i desenie. Dla najmłodszych Imperium Mebli przygotowało też specjalną serię krzeseł obrotowych w intensywnych, mocnych odcieniach np. neonowym różu czy zieleni. Tak szeroka gama produktów sprawia, że bez problemu krzesło obrotowe można dopasować zarówno do własnego gustu, jak i pozostałych elementów wyposażenia.  

Mnogość krzeseł obrotowych znacznie utrudnia ich wybór. Jeśli jednak chce się kupić mebel ergonomiczny i praktyczny, warto kierować się podstawowymi zasadami i przede wszystkim skupić się na jego dopasowaniu do własnego wzrostu i postawy. W drugiej kolejności pod uwagę należy wziąć walory etyczne. Te choć ważne, nie mają przy tym zakupie pierwszeństwa.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny