Zamiast papieru...

Papier do pakowania z gotowym nadrukiem dobrze się prezentuje, ale nie nada naszym podarunkom unikalnego charakteru. Lepiej więc sięgnąć po inne materiały. Nie musimy wcale szukać daleko, wystarczą rzeczy, które mamy pod ręką np. gazety. Jak je wykorzystać? Na początku przygotuj odpowiednie pudła. W Internecie z łatwością nabędziesz je w różnych rozmiarach chociażby na stronie Kartony24.eu. Potem weź dwie kartki gazety w dużym formacie z biało-czarnym nadrukiem i owiń nimi kartony, w które włożyłeś prezenty. Teraz wystarczy przewiązać całość sznurkiem lub wstążką i gotowe! Zamiast gazety możesz wykorzystać także mapy lub duże plakaty ze zdjęciami. Te ostatnie idealnie spersonalizują podarunek.

Zamiast tradycyjnej wstążki i bilecików...

Jak obwiązać papier i podpisać pakunek? By to zrobić, zgromadź kilka sznurków w dwóch kolorach. Najpierw owijaj paczkę wzdłuż pudełka tak, aby sznurki znajdowały się tuż obok siebie. Potem weź sznurki w drugim kolorze i umieszczaj je w poprzek pudełka, przeplatając naprzemiennie z tymi, które zawiązałeś już uprzednio. Zamiast kokardy możesz umieścić pompon z czapki Mikołaja, a nawet szklane bombki choinkowe. Wystarczy, że napiszesz na nich markerem imię osoby, której chcesz podarować prezent, a zastąpisz w ten sposób tradycyjną papierową etykietkę.

A może by tak... ubrać prezent.

Tak, prezenty naprawdę można ubierać. Wystarczy, że wybierzesz gustowną koszulę, rozepniesz ją, owiniesz w nią pudełko z zawartością, zapniesz guziki i całość przewiążesz rękawami. Sweter idealnie sprawdzi się natomiast do pakowania butelek z winem. Włóż butelkę do rękawa, obetnij go i przyszyj w miejscu obcięcia kawałek sztywnego materiału w kształcie dna butelki. Na koniec przewiąż górną część rękawa wstążką i gotowe. Zamiast swetra możesz wykorzystać także inne materiały np. ściereczkę kuchenną z wyszywanymi wzorami. Wystarczy owinąć w nią butelkę i przewiązać ściereczkę u góry.

Oryginalne sposoby na pakowanie prezentów
Oryginalne sposoby na pakowanie prezentów

Opakowanie jako dodatkowa atrakcja...

Jeżeli przygotowujemy prezenty dla dzieci, możemy umieścić na opakowaniu mnóstwo dodatkowych elementów: kredki, samochodziki czy kauczukowe piłeczki w różnych kolorach. Teraz wystarczy tylko dorysować markerami pozostałe elementy dekoracji pasujące do przyklejonych przedmiotów np. ulicę do jazdy samochodzikiem lub głowy klownów, których nosy zastąpią kauczukowe piłeczki. Dobrym pomysłem jest także opakowanie kartonu w kolorowy papier, umieszczenie na nim drobnych elementów: confetti, brokatu czy skrawków papieru, a potem owinięcie całości celofanem. Przy każdym poruszeniu pakunkiem między papierem a przezroczystą folią będą tworzyć się niepowtarzalne mozaiki.

Poczuj się jak artysta...

W przypadku pakowania prezentów nie trzeba mieć dużych zdolności manualnych. Możesz zastosować bardzo proste rozwiązania. Owiń pudełko w szary papier pakowy. Potem naklej na niego elementy wycięte z kolorowego papieru: podłużne paski, które będziesz ze sobą przeplatać, kółka, trójkąty, płatki śniegu i serduszka wycięte za pomocą ozdobnych dziurkaczy. Możliwości jest wiele, a wykorzystanie każdej z nich nada twojemu podarunkowi unikalny wygląd.

Pakowanie prezentów wcale nie musi być trudnym ani monotonnym zajęciem. Wystarczy odrobina wyobraźni i kilka akcesoriów które zazwyczaj mamy pod ręką, by zmienić podarunki w małe dzieła sztuki. Z pewnością tak zapakowane prezenty zachwycą każdego.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej