Jak pracuje firma Liki24?

Liki24 pozwala klientowi sprawdzić dostępność danego medykamentu w lokalnych aptekach stacjonarnych i porównać jego ceny. Serwis zwraca uwagę, że z pomocą wyszukiwarki tanich leków można zaoszczędzić nawet do 30% ceny. Biorąc pod uwagę wysokie ceny leków w Polsce to dużo. Co ciekawe, to właśnie kurierzy dokonują zakupu w wybranej aptece, a więc niejako wyręczają klienta, który nie musi tracić czasu na dojazd do wybranej placówki, ani na stanie w kolejkach

Dogodne formy dostawy i płatności to także zalety tej platformy. Możesz liczyć na dostawę leków od poniedziałku do soboty, ale ważne jest, aby złożyć zamówienie przed godziną 14:00, aby zagwarantować dostawę tego samego dnia. Klienci mogą również wybrać płatność przelewem bankowym (za pośrednictwem systemu PayU) lub gotówką przy odbiorze.

Czym ma szansę ukraiński startup na polskim rynkę?

Liki24 uruchomiono na Ukrainie pod koniec 2017 roku. Założyciel i dyrektor generalny tego startupu Anton Avrinsky, który ma już za sobą wieloletnie doświadczenie w rozwijaniu różnych projektów IT. Dotychczas zrealizowała ponad 500 tysięcy zamówień. Platforma, która jest do tego wykorzystywana, jest oparta na autorskim systemie oprogramowania integrującym się z systemami aptek. W czasie epidemii koronawirusa firma zyskała największą popularność. Spółka nawiązała wówczas współpracę z lokalnymi operatorami logistycznymi, aby zaoferować bezpłatną dostawę leków podczas kwarantanny.

Firma niedawno pozyskała 5 milionów dolarów od dotychczasowych inwestorów i polskiego Horizon Capital. Nowy zastrzyk gotówki ma wspierać rozwój biznesu. Działa Liki24 w Polsce od lipca w Warszawie i współpracując z około 1000 aptek. Dziś mogą skorzystać z innowacyjnej platformy, która jest czymś więcej niż porównywarką cen leków. 

Innowacyjny projekt ukraińskiej firmy prawdopodobnie zakończy się sukcesem. Pandemia koronawirusa bardzo zmieniła nawyki zakupowe konsumentów, którzy coraz chętniej korzystają z możliwości zamawiania towarów przez Internet, aby nie narażać się na kontakt z pacjentami. Jednak Liki24 nie tylko zapewnia bezpieczeństwo, ale także pozwala zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy, co zawsze było kluczowe przy zakupie.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej