Samodzielne przeprowadzanie prac wykończeniowych

Bez wątpienia budowa domu to duża inwestycja i raczej doniosłe wydarzenie. Nic więc dziwnego, że wielu właścicieli domów przejawia ambicje wykonania wykończenia wnętrz na www.rednetdom.pl samodzielnie. Oczywiście, jedną z motywacji jest chęć zaoszczędzenia. Niektórzy mają też ogromną satysfakcję z wykonywania poszczególnych etapów prac wykończeniowych na własną rękę, a znajomi i rodzina pewnie długo będą słyszeć opowieści, jak to radzili sobie oni z kładzeniem płytek czy montażem paneli.

Sęk w tym, że zadowalający efekt to skutek dużego nakładu ciężkiej pracy i często wielu poprawek.

Czy wykonanie prac wykończeniowych we własnym zakresie zawsze jest bardziej budżetowym rozwiązaniem?

I tu pada jedna z najpopularniejszych odpowiedzi, a mianowicie „to zależy”!

Warto mieć na uwadze, że wykończenia wnętrz to nie tylko wykonywanie samych prac. To również obmyślenie i zaprojektowanie wnętrza, godziny poświęcone na dobór i zakup odpowiednich materiałów (poprzedzone wyczerpującym researchem w Internecie), wypady do sklepów, aby skompletować potrzebne narzędzia (np. narzędzie do cięcia płytek, które po zakończeniu prac, przestanie być potrzebne), transport i noszenie materiałów czy przygotowanie pomieszczeń do prac.

Prace wykończeniowe - na własną rękę czy zlecić specjalistom?
Prace wykończeniowe - na własną rękę czy zlecić specjalistom?

To nie tylko mocno angażuje fundusze, ale też pochłania ogrom czasu!

Tymczasem specjaliści z firm wykończeniowych dysponują doświadczeniem oraz rozbudowaną wiedzą odnośnie materiałów. Wiedzą jak odpowiednio ułożyć płytki, aby służyły długie lata czy jak pomalować nawet wyjątkowo nierówną ścianę, aby prezentowała się nienagannie. Co więcej, posiadają profesjonalny sprzęt i narzędzia, których zakup na własność mógłby poważnie nadszarpnąć budżet właściciela domu.

Jeżeli podsumować koszty poświęconego czasu (dla zobrazowania wystarczy pomnożyć go przez swoją stawkę godzinową) i zakupu narzędzi, najem ekipy fachowców przestaje wydawać się droższą ewentualnością!

Zalety wynajmu firmy wykończeniowej

Zlecenie wykończenia wnętrz fachowcom to sposób na uniknięcie niepotrzebnych wydatków (m.in. poprawek, gdy coś pójdzie nie tak), a także na oszczędność czasu… jak i nerwów! Co więcej, prace zostaną ukończone dużo szybciej, niż miałoby to miejsce gdyby właściciel domu chciał wykonywać je we własnym zakresie. Kluczowe będzie określenie celów, potrzeb, oraz zaplanowanie budżetu. To specjaliści zadbają o zakup odpowiednich materiałów budowlanych, więc właścicielowi odpadnie obowiązek porównań produktów rozmaitych firm i podejmowania decyzji w tym zakresie.

Jak dobrać godną zaufania firmę wykończeniową? Warto zapytać o polecenia, zapoznać się z opiniami o danej firmie w sieci, oraz zobaczyć zdjęcia dotychczas wykonanych realizacji.

Partnerem materiału jest redNet Dom.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej