Internet mobilny dociera do Ciebie za pośrednictwem fal radiowych nadawanych przez stacje bazowe. Dzięki wykorzystaniu technologii LTE możliwe jest wygodne korzystanie ze stron internetowych, portali społecznościowych i multimediów dostępnych on-line. Warto pamiętać o tym, że moc sygnału i prędkość internetu uzależnione są od odległości między urządzeniem a nadajnikiem. Im dalej znajdujesz się od źródła sygnału, tym jakość połączenia jest słabsza. Zasięg ogranicza nie tylko odległość, ale także niesprzyjające warunki pogodowe i fizyczne przeszkody, które stają na drodze fal. Są to czynniki, których nie jesteś w stanie zmienić. Możesz natomiast zadbać o prawidłową konfigurację telefonu i aplikacji – ustawienia mają istotny wpływ na prędkość połączenia z siecią.

1. Skonfiguruj preferowany tryb sieci

Pierwszym krokiem jest odpowiednie skonfigurowanie trybu sieci. Zalecanym ustawieniem jest „Tryb automatyczny”. Jeżeli będziesz przebywał się poza zasięgiem sieci LTE, smartfon wybierze wolniejszą sieć 3G lub 2G. Gdy znowu znajdziesz się w zasięgu LTE, telefon samoczynnie przełączy się na tę sieć. „Preferowany tryb sieci” znajdziesz w ustawieniach telefonu – w zakładce „Ustawienia karty SIM” lub „Ustawienia transmisji danych:. Wybierz opcję „Tryb automatyczny” (2G/3G/4G lub GSM/WCDMA/LTE) – od tego momentu telefon samoczynnie będzie korzystał z najszybszej sieci dostępnej na danym terenie.

2. Usuń zbędne aplikacje

Aplikacje zainstalowane na telefonie mogą bez Twojej wiedzy korzystać z transmisji danych – w ten sposób zwiększają zużycie danych i obniżają prędkość internetu mobilnego. W ustawieniach telefonu, w zakładce „Wykorzystanie transmisji danych” możesz sprawdzić, które aplikacje korzystają z internetu w telefonie. Warto odinstalować te, które nie są Ci potrzebne na co dzień.

3. Postaw na aplikacje „Lite”

Skutecznym lekarstwem na problem z wolnym internetem w telefonie mogą być lżejsze wersje programów. Aplikacje Lite zostały zaprojektowane tak, by działać płynnie nawet przy wolnym połączeniu. Twitter Lite, Messenger Lite, Instagram Lite, Facebook Lite doskonale sprawdzają się nawet wtedy, gdy moc zasięgu pozostawia wiele do życzenia. Warto także skorzystać z opcji oszczędzania danych – oferują ją wszystkie najpopularniejsze przeglądarki www. Strony, które odwiedzasz, poddane zostają kompresji, dzięki temu ładują się szybciej.

Więcej praktycznych wskazówek, dzięki którym przyspieszysz internet w telefonie, znajdziesz w poradniku przygotowanym przez nju mobile: https://www.njumobile.pl/artykul/jak-przyspieszyc-internet-w-telefonie.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej