Chwila relaksu to coś, na co liczy każdy z nas! Odpoczynek doceniamy szczególnie wtedy, jeżeli mamy za sobą naprawdę ciężki dzień. Siadamy w ulubionym fotelu i pijemy ulubioną kawę bądź herbatę.  Niezależnie od tego, czy spędzamy ten moment w samotności, czy też w towarzystwie – idealnie zaaranżowany kącik wypoczynkowy jest tutaj podstawą. Wygodna kanapa oraz krzesło lub fotel są tutaj absolutnym minimum, ale przydatny okazuje się także… stolik kawowy. Jak wybrać ten idealny?

Rytuał picia kawy i parzenia herbaty

W wielu kulturach picie kawy bądź herbaty jest nieodzownym elementem każdego dnia. Ludzie właśnie od tej czynności zaczynają swój dzień. Nawet w naszym kraju parzenie porannej kawy stało się bardzo popularne i praktykowane. Skoro powtarzamy coś tak często, to dlaczego nie uczynić z tego pewnego rytuału? W ten sposób nauczymy się cieszyć nie tylko procesem przygotowania napojów, ale także ich picia. 

Zapewne właśnie dlatego pewien mebel zyskał w nazwie przymiotnik wywodzący się od dobrze znanej nam... kawy. Gdzie więc najlepiej raczyć się aromatem zmielonych ziaren? Oczywiście przy stoliku kawowym! A ten może mieć różne wymiary, kształty i kolory. 

Aranżacja salonu i miejsce dla stolika kawowego

Właściwie warto przypomnieć, że salon jest główną strefą dziennego wypoczynku. Sypialnia służy nam raczej do nocnej regeneracji, jeżeli natomiast potrzebujemy złapać odrobinę oddechu w czasie dnia – wtedy właśnie wybieramy salon. O nasz komfort dbają przede wszystkim mięciutkie fotele i wielkie kanapy ze stosami poduszek. Zajmują zazwyczaj centralne miejsce w pomieszczeniu, a już na pewno dominują nad innymi meblami.

Aby uzupełnić ten wypoczynkowy kącik, w okolicy sofy pojawia się zazwyczaj dodatkowy blat. Czym może być? To głównie stoliki kawowe szklane, a także stoły drewniane, metalowe oraz z tworzyw sztucznych. Czasami może to być również mobilny mebel, który umożliwia przewożenie serwowanych napojów i posiłków wprost z kuchni. 

Idealny stolik kawowy do salonu

Bez wątpienia jest to jeden z mebli, który jest bardzo często eksploatowany i łatwo o jego zniszczenia. Wybierając stolik, który znajdzie się w strefie wypoczynkowej salonu, warto zwrócić uwagę na jego odporność na uszkodzenia. Nietrudno o to, by przy siadaniu na sofie zahaczyć o blat bądź nóżkę. Nie służy mu również stawianie na nim gorących napojów. 

Szklane ławy wyglądają doskonale w małych wnętrzach. Nie zmniejszają optycznie pomieszczenia, a czasami nawet odbijają zastane światło i rozjaśniają pokój. Szczególnie dobrze wpasowują się w styl nowoczesny, ale dobrze też wyglądają wśród skandynawskich dodatków. Eklektyzm również nie jest im obcy!

Wybór stolika kawowego – na co zwrócić uwagę?

Jeżeli mamy w domu dzieci, w takim przypadku lepiej zrezygnować ze szkła na rzecz prostego stolika kawowego, który nie posiada ostrych rogów (może być to kształt okrągły albo owalny). Dbamy w ten sposób o zdrowie najmłodszych, jednocześnie też nie musimy się przejmować, że blat szybko zostanie doprowadzony do złego stanu. 

Dla każdego coś dobrego – podczas wyboru idealnego stolika kawowego warto zastanowić się, czy rozmiarem nie zdominuje pomieszczenia oraz czy jest wykonany z trwałego materiału. Dzięki temu będzie mógł nam posłużyć wiele lat! 

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej