Laptopy poleasingowe, czy warto?

W odróżnieniu od osób prywatnych przedsiębiorstwa nie muszą ograniczać się przy zakupie sprzętu komputerowego. Istnieje wiele sposobów, by za pomocą stosownych reguł rachunkowych wrzucić sobie urządzenie w tzw. koszty. Co to oznacza? Z reguły laptopy w biznesie wykorzystywane są przez okres dwóch lat, potem następuje wymiana. Umowy leasingowe trwają jeszcze krócej, po czym laptopy wracają do leasingodawcy.

Pora obalić mit, który stanowi, iż wyposażenie biurowe jest zaniedbane i zniszczone. Trzeba zdać sobie sprawę, że laptop w przedsiębiorstwie to nie to samo, co samochód służbowy, którym jeździ sobie do woli każdy, kto ma na to ochotę, wyciskając z auta ostatnie tchnienie.

Sprzęt komputerowy w firmie podlega stałemu nadzorowi administracji sieci, pracownik nie może sobie do woli wgrywać wszystkiego, co znajdzie w internecie, nie może też wykorzystywać sprzętu do rozrywki, gier itp.

Innymi słowy, laptopy po roku służby i przywróceniu ich do ustawień fabrycznych niewiele ustępują podobnym sobie, chociaż nowym.

Trudno bowiem spodziewać się, by podzespoły laptopa poleasingowego ucierpiały nadto na skutek wykorzystywania ich do obsługi aplikacji biurowych i formularzy kalkulacyjnych.

W ten sposób dochodzimy do wniosku, iż za cenę nowej bylejakości, jesteśmy w stanie nabyć sprzęt, o którym mogliśmy do tej pory jedynie pomarzyć.

Zresztą, sami możecie się o tym przekonać, czytając ciekawy artykuł opublikowany na stronie https://rnew.pl/pl/blog/laptop-poleasingowy-czy-warto-1627549814.html. Naprawdę warto!

Laptop poleasingowy, przygotowanie do sprzedaży

Właśnie, zanim laptop trafi do rąk klienta, przechodzi gruntową procedurę przeglądową. Doświadczony specjalista sprawdza działanie i wydajność sprzętu, instaluje ponownie system oraz poprawia stan wizualny, jeśli zachodzi taka potrzeba.

Zakup laptopa poleasingowego wiąże się też z profitami w postaci nabycia praw konsumenckich odnoszących się do rękojmi i gwarancji.

I tutaj istotna uwaga, nie kupujemy laptopów pokątnie, na bazarze itd. Tylko zakup od profesjonalnej firmy daje pewność, że w przypadku ewentualnych kłopotów z urządzeniem nie pozostaniemy na tzw. lodzie.

Zatem, czy warto kupić laptop poleasingowy do domu? Odpowiedź wydaje się oczywista.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej