Na czym polega fenomen paneli na ścianę 3D?

Panele na ścianę 3D to rozwiązanie dla osób, które lubią podążać za modą. W świecie aranżacji wnętrz są one bowiem dzisiaj na absolutnym topie. Co przy tym istotne, stanowią one na tyle uniwersalny dodatek, że można wykorzystać je we wnętrzach urządzanych w różnych stylach. W sklepach z materiałami budowlanymi i aranżacyjnymi znajdziemy modele odpowiednie do wnętrz, w których króluje styl nowoczesny, skandynawski, glamour, rustykalny, vintage, industrialny, prowansalski i wiele innych. Panele na ścianę 3D potrafią natomiast stworzyć niepowtarzalny klimat i wzbudzić podziw wśród odwiedzających gości. To taki element aranżacji, który nawet nudne i banalne pomieszczenie potrafi ożywić i rozświetlić. Panele na ścianę 3D są niewątpliwie jedyne w swoim rodzaju i zupełnie odmieniają wnętrze, w którym się znajdują. Decydując się na ten krok, czyli zakup paneli na ścianę 3D, należy jednak dobrać odpowiedni model oraz sposób zawieszenia.

Gdzie najlepiej prezentują się panele na ścianę 3D?

Panele na ścianę 3D, takie jak np. https://www.carrea.pl/sklep/salon/dekoracje-scienne/panele-scienne-3d można wykorzystać zarówno w sypialni, salonie, gabinecie, w korytarzu, a nawet w łazience lub kuchni. Często pojawiają się też w takich przestrzeniach, jak restauracje, biura, hotele oraz modne sklepy. Nadają się do montażu na całej długości ściany, jak i jedynie na jej fragmentach. Nie ma przy tym ograniczeń co do sposobu ich zawieszenia. Doskonale wyglądają zarówno w wersji pionowej, poziomej, jak i tej pod kątem. Co przy tym istotne, panele ścienne 3D pozwalają na estetycznie połączenie ze sobą różnorodnych, obecnych w danym pomieszczeniu, wzorów, kolorów oraz dodatków. Zestawiając panele na ścianę 3D z górnym lub dolnym oświetleniem można natomiast zyskać wzmocnienie trójwymiarowego efektu paneli. Wiele osób montujących panele decyduje się właśnie na taką kompozycję.

Jak wybrać panele na ścianę 3D?

Decydując się na ten element aranżacji wnętrza warto przede wszystkim stawiać na produkty wykonane z solidnych i niezawodnych materiałów. Polecamy w szczególności panele wykonane z trwałego, twardego i wodoodpornego materiału polystar. Poza tym w sklepach budowlanych oraz z akcesoriami do aranżacji wnętrz można znaleźć różnorodne wersje paneli ściennych 3D. Dostępny jest w nich bogaty wybór struktur, wzorów i kolorów. Popularne są chociażby modele heksagonalne. Najlepiej kupić kilka-kilkanaście takich paneli i stworzyć z nich wyjątkową aranżację. Świetnie prezentują się w pewnych odstępach, jak i w jednolitej strukturze. Dostępne są przy tym wersje w różnych kolorach, te płaskie, a także wypukłe. Równie popularne są panele na ścianę 3D trójkątne, a także w kształcie łezek. W klasycznych wnętrzach, a także tych urządzonych w stylu skandynawskim najlepiej sprawdzają się naturalne kolory, w tym drewno, beże i szarości. W pomieszczeniach urządzonych w stylu glamour i nowoczesnym można już nieco poszaleć z barwami i postawić chociażby na wersje żółte, czerwone albo różowe. Klienci często sięgają nadto po białe panele na ścianę 3D o różnorodnej, trójwymiarowej strukturze.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej