Stolik kawowy w domu

Duża korzyść, mały rozmiar

Stoliki kawowe posiadają niewielkie rozmiary, a często też wyposażone są w różne schowki. Dzięki temu są one funkcjonalne, świetnie dopasowując się niemal do każdego pomieszczenia. Już sam ten fakt sprawia, że naprawdę warto zastanowić się nad jego zakupem. Mały rozmiar stolików kawowych jest w stanie zapewnić wiele korzyści domownikom. Stoliki posiadają bowiem zazwyczaj między 60 a 70 cm szerokości co sprawia, że są w stanie „wcisnąć” się niemal w każdy kąt. Możesz z powodzeniem wstawić stolik kawowy nawet do małego pokoju, czyniąc go jednocześnie meblem wielofunkcyjnym i świetną ozdobą pomieszczenia. Nowoczesne, niewielkie stoliki kawowe możesz znaleźć tutaj: https://mrdecor.pl/wyszukaj-stolik-kawowy-loft/.

Kiedy będziesz przeglądać stoliki, powinieneś zwrócić uwagę na jedną rzecz. Mianowicie, jest to kształt blatu. To bardzo ważna sprawa, ponieważ stolik kawowy może zabrać dużo miejsca, jeżeli dobierzesz jego nieodpowiedni blat. Pamiętaj więc o tym! Czasem lepiej będzie zamiast stolika okrągłego, który zajmie wiele miejsca w pomieszczeniu, zdecydować się na węższą wersję (np. wyciętego na kształt kwadratu). Jakie jeszcze są zalety małego stolika kawowego? Otóż:

  1. Będziesz mógł ustawić go niemal w dowolnym pokoju.
  2. Możesz uczynić stolik świetnym miejscem na przechowywanie różnych przedmiotów.
  3. Stolik kawowy będzie idealnym zastępstwem np. szafki nocnej w sypialni.
  4. Możesz zrobić z niego nie tylko stolik do podawania kawy, ale też wykorzystać np. jako ozdobę. Możesz też na nim położyć sprzęt elektroniczny, jak radio bądź konsola do gier.

Stolik kawowy to nie tylko dekoracja

Dzięki stolikowi kawowemu możesz zyskać nie tylko świetny mebel do mieszkania, ale też dodatkową przestrzeń na różne, drobne przedmioty. Z powodzeniem możesz więc ustawić na nim nie samą kawę, a chociażby wazon czy pudełko z biżuterią. Stolik kawowy bardzo dobrze wygląda np. postawiony na środku dużego pomieszczenia, pełniąc jednocześnie funkcję ozdobną i praktyczną. Tak więc, ozdoba ustawiona na stoliku przyciągnie uwagę gości, kiedy tylko wejdą do danego pokoju.

Równie dobrze możesz ustawić stolik kawowy do sypialni po to, by ustawić na nim lampkę nocną. Czasem stolik kawowy może okazać się lepszym rozwiązaniem od szafki nocnej. Dlaczego? Otóż, szafki nocne często są naprawdę sporych wymiarów, zaś stolik kawowy z reguły wcale nie jest duży. Dzięki temu, że umieścisz więc na nim lampkę nocną, sypialnia będzie o wiele lepiej doświetlona, a strefa odpoczynku będzie wyglądać naprawdę stylowo.

Po co kupować stolik kawowy?

Wielofunkcyjność stolików kawowych

Dużo stolików kawowych posiada dziś niewielkie szuflady, zamocowane pod blatem. Dzięki takim sprytnym rozwiązaniom można więc przechowywać w niewielkim stoliku różne gadżety: klucze, chusteczki, biżuterię czy dokumenty. Oczywiście, mebel może służyć jednak również w innym wymiarze – zwłaszcza posiadając jeszcze więcej schowków. Niektóre z nich posiadają np. kosze w loftowym stylu, a także zdejmowany blat. Jeżeli podstawa stolika będzie dość duża, na pewno uda się w nim schować wiele cennych przedmiotów. Ze stolika kawowego można zatem uczynić nie tylko tradycyjny stolik, ale też np. schowek na dowolne przedmioty.

Nie ma większego problemu z dopasowaniem stolika – zarówno rozmiarem, jak i stylistyką. Możesz dzięki temu idealnie dobrać go do zupełnie każdego pomieszczenia. Stoliki produkowane są z wielu materiałów, jak szkło, drewno czy metal. Zwłaszcza ostatnie cieszą się dużą popularnością, ponieważ loftowy i nowoczesny styl jest dziś naprawdę modny.

Duży wybór stolików to duża możliwość aranżacji pomieszczenia

Oczywiście, stolik kawowy należy dopasować pod swoje oczekiwania i upodobania. Nowoczesny stolik loftowy może stać się znakomitym uzupełnieniem klasycznego wnętrza – zaś tradycyjny stolik z drewna również może dodać współczesnym aranżacjom nieco „świeżości”. Tak samo metalowe stoliki kawowe dobrze sprawdzają się w sypialniach stylizowanych na glamour bądź romantyczne. Jeżeli dodasz do tego kilka ozdób nawiązujących do aranżacji pomieszczenia, osiągniesz naprawdę ciekawy efekt wizualny. Każdy stolik kawowy można dopasować do pomieszczenia tak, że nabierze ono zupełnie innego wymiaru, jeżeli chodzi o aranżację.

Modne dziś są nie tylko loftowe stoliki z metalowymi koszami, ale też w popularnym stylu skandynawskim. Dzięki temu, że do wyboru jest bardzo dużo różnych stolików, z całą pewnością znajdziesz swój idealny mebel i uzupełnisz nim wnętrze swojego mieszkania – zyskując mebel zarówno bardzo elegancki, jak i niezwykle funkcjonalny.

artykuł powstał we współpracy z MrDecor

ikona podziel się Przekaż dalej