Od intensywnych kolorów do klasycznej bieli

Przed Tobą ściany w kolorze ognistej czerwieni. Jeszcze kilka lat temu czułaś się w niej znakomicie - ożywiała przestrzeń i dodawała jej wyjątkowej energii. Dziś pomieszczenie wydaje Ci się przytłaczające, a czerwień znacznie ogranicza zmiany aranżacyjne. Chcesz powrócić do klasyki, uniwersalnych rozwiązań, które dają wiele możliwości? Nic dziwnego - jasne kolory optycznie powiększają wnętrze i wprowadzają więcej światła do pomieszczenia. Malowanie kolorowej powłoki często kojarzy się jednak z wielogodzinną pracą nad dokładnym pokryciem starego koloru. Z pomocą przychodzi Dekoral Perfect - silnie kryjąca farba lateksowa, która pokryje nawet najbardziej intensywne odcienie.

Przygotowanie ściany do malowania

Zacznij od oceny kondycji powłoki ściany - jeżeli farba „odchodzi” od podłoża, konieczne będzie usunięcie odpadających fragmentów za pomocą metalowej szpachelki. Następny etap to szlifowanie ściany i pokrycie jej gruntem. Jeśli ściana, którą chcesz przemalować na biało, jest w dobrej kondycji i była już malowana, wystarczy, że pokryjesz ją śnieżnobiałą farbą Dekoral Perfect. To nowoczesna farba lateksowa, która gwarantuje nie tylko maksymalne krycie, ale ułatwia także proces malowania. Farba, dzięki gęstej konsystencji, nie chlapie i doskonale rozprowadza się po powierzchni ściany.

Malowanie kolorowej ściany krok po kroku

Zanim przystąpisz do malowania, przygotuj niezbędne akcesoria. Będziesz potrzebować kuwety, folii malarskiej, mieszadełka i wałka (o długości runa od 9 do 14 mm). Folia i taśma przydadzą się nie tylko do zabezpieczenia okien, drzwi oraz mebli, ale także do zakrycia kuwety, do której wlejesz farbę. Pamiętaj, by przed aplikacją produktu na ścianę dokładnie go wymieszać. Farbę nakładaj równomiernie, pewnymi ruchami, najlepiej od góry do dołu. Po aplikacji pierwszej warstwy farby pozostaw ścianę na 3 godziny, po tym czasie możesz nałożyć kolejną warstwę i pozostawić ścianę do całkowitego wyschnięcia.

Klucz do sukcesu, czyli maksymalne krycie

Wiele osób wciąż pamięta czasy, kiedy to przemalowywanie intensywnych barw na jasne odcienie wiązało się z wielokrotnym nakładaniem kolejnych warstw farby i mało satysfakcjonującym efektem końcowym. Dziś jest jednak zupełnie inaczej! Kluczem do sukcesu jest wybór odpowiedniego produktu. Dekoral Perfect to lateksowa farba o najwyższej klasie krycia, która jest nie tylko łatwa w aplikacji, ale również bezpieczna dla alergików.

Do pomalowania kolorowej ściany wystarczą zaledwie dwie warstwy farby, a do przemalowania białych, czystych powierzchni - tylko jedna! W przypadku zwykłych farb często potrzebne jest nakładanie minimum trzech warstw, by pozbyć się widocznych spod spodu przebarwień i smug. Farba Dekoral Perfect jest także odporna na szorowanie, a głęboko matowa powłoka optycznie maskuje niedoskonałości podłoża. Charakteryzuje się śnieżnobiałym kolorem, który nie żółknie wraz z upływem czasu. Zastosowanie nowoczesnych farb, takich jak Dekoral Perfect, ułatwia przemalowanie nawet najbardziej nasyconych kolorów i oszczędza czas oraz pieniądze. Wybierz maksymalne krycie i jakość na lata!

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny