Co to jest multicooker?

Multicooker zajmuje się przyrządzaniem posiłków. Dzięki rozbudowanym funkcjom sprzęt może zastąpić wiele standardowych urządzeń np. frytkownicę czy piekarnik. W zależności od modelu posiadać może funkcje pieczenia, gotowania standardowego oraz na parze, smażenia czy też duszenia. Jeśli chodzi o wygląd, to multicooker przypomina garnek z pokrywką. Cena urządzenia uzależniona jest od funkcji jakie dany model posiada i wacha się w przedziale już od 200 zł do 500 zł. Z pewnością warto zainwestować w ten sprzęt, aby oszczędzić czas, który można wykorzystać inaczej, niż gotując. 

Jaki wybrać multicooker?

Przede wszystkim przy wyborze tego typu produktu powinieneś zastanowić się nad tym jakie potrawy lubisz jeść i co najczęściej przyrządzasz. Takie działanie pozwoli Ci na dobranie odpowiedniego sprzętu do Twoich oczekiwań, a dzięki temu będziesz mógł cieszyć się z wybranego multicookera przez długi czas.

Przede wszystkim zwróć uwagę na wielkość misy urządzenia. Zazwyczaj posiadają one 2-6 litrów pojemności, ten parametr dobierz w zależności od ilości osób dla których multicooker będzie przygotowywał posiłki.

Kolejna istotna kwestia przy wyborze tego typu urządzenia to ilość programów jakie użytkownik ma do wyboru. W zależności od tego jakie posiłki przyrządzasz, powinieneś zastanowić się czego potrzebujesz. Dostępne są bowiem modele, które oprócz standardowego gotowania, smażenia czy pieczenia dodatkowo umożliwiają pieczenie chleba czy też gotowanie na parze.

Przy wyborze multicookera nie można zapomnieć także o tym, aby zwrócić uwagę na moc elektryczną urządzenia. Pamiętaj, czym większa moc, tym szybciej przygotujesz swój posiłek. W takim wypadku na parametr ten szczególną uwagę powinny zwrócić osoby, które cenią swój czas, są zabiegane. Warto więc wybierać modele o mocy większej niż 800W. Godnymi w tej kwestii polecenia są multicookery firmy Philips, jak chociażby model HD 3037/70.

Multicooker Philips HD 3037/70

Produkt posiada misę o pojemności 5 litrów, jest ona wykonana z materiału uniemożliwiającego przywieranie. Dozwolone jest także mycie misy w zmywarce, dzięki czemu możesz oszczędzić swój czas. Dodatkowo multicooker prezentuje moc 980W, a więc zyskujesz możliwość niezwykle szybkiego gotowania. Co więcej sprzęt ma 12 wstępnie ustawionych programów, które umożliwiają przygotowanie chociażby zup, makaronów czy ciast. Do produktu dołączona jest książka z przepisami, a więc gotowanie jest jeszcze prostsze, gdyż nie musisz już tracić czasu na szukaniu przepisów w sieci. Użytkownicy zgodnie twierdzą, że produkt jest solidnie wykonany, nie zajmuje wiele miejsca, a także jest lekki, więc można dowolnie go przenosić.

Podsumowując

Obecnie wiele czasu spędzamy poza domem. Praca, spotkania ze znajomymi, wyjście na siłownie – wszystkie te czynności zajmują większą część dnia, szczególnie w przypadku ludzi młodych. Co za tym idzie, czasu na wypełnienie obowiązków domowych jest niewiele. Aby zapewnić sobie w tym zabieganym świecie czas na odpoczynek należy korzystać z urządzeń, które wykonają za nas większość pracy. Jednym z takich sprzętów jest właśnie multicooker. Urządzenie, które idealnie sprawdzi się w kuchni osób aktywnych, dbających o zdrowe odżywianie. Z pewnością będzie także sprzętem godnym uwagi dla właścicieli psów, którzy samodzielnie przygotowują posiłki dla swoich pupili. W wyborze urządzenia, które będzie idealne dla Ciebie pomoże strona: BurnPC.pl. Znajdziesz na niej różne modele multicookerów, będziesz mógł poznać ich specyfikację, możliwości, a także zapoznać się z zaletami oraz wadami prezentowanych urządzeń.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej