Typ odkurzacza

Pierwszą kwestią, którą powinno się wziąć pod uwagę, jest typ odkurzacza. Na morele.net/kategoria/odkurzacze-271/ znajdzie się modele pionowe, tradycyjne, ręczne oraz urządzenia typu smart. Pionowe odkurzacze mają wysoką rączkę, dlatego ich użytkowanie nie wymaga schylania się. Tradycyjne sprzęty posiadają natomiast rozkładaną rurę i wiele wymiennych końcówek. Po zakończeniu pracy można schować je nawet w niewielkiej szafie lub wnęce.

Odkurzacze ręczne są zasilane za pomocą akumulatora, dlatego nie wymagają podłączenia do sieci elektrycznej. Sprawdzają się dobrze podczas czyszczenia niewielkich zabrudzeń oraz w czasie sprzątania samochodu. Urządzenia z grupy smart automatycznie czyszczą dom o ustalonej godzinie, przemieszczając się po wyznaczonej trasie. Odkurzacz sam włącza się i wyłącza, a w czasie pracy potrafi omijać przeszkody.

Workowy czy bezworkowy?

W przypadku odkurzaczy ważną kwestią jest sposób gromadzenia zanieczyszczeń. Tradycyjnie śmieci trafiają do worka. Worek może być jednorazowy lub wielorazowy. Jednorazowe worki są wygodne, gdyż po zapełnieniu wyrzuca się je do kubła wraz z odkurzonym brudem. Wielorazowe worki wymagają natomiast trzepania, co bywa uciążliwe. Jednocześnie po ich zapełnieniu nie trzeba martwić się, że dalsze odkurzanie jest niemożliwe z powodu braku nowego worka.

Bezworkowe odkurzacze są wyposażone w specjalny pojemnik na zanieczyszczenia. Zbiornik wymaga regularnego opróżniania. Niektóre odkurzacze bezworkowe zbierają kurz i inne śmieci do pojemnika z wodą, którą wraz z odkurzonymi odpadkami wylewa się do kanalizacji. Dzięki temu skutecznie usuwa się sierść, kurz i inne zanieczyszczenia, które mogą wzbijać się w powietrze.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Odkurzacze różnią się siłą ssania i mocą, dlatego to właśnie na nią powinno się zwrócić uwagę przed zakupem sprzętu. Siła ssania i moc powinny być jak najwyższe, jeżeli zamierza się korzystać z odkurzacza w pomieszczeniach zamieszkiwanych przez zwierzęta. Równie ważne jest przyjrzenie się końcówkom dostępnym wraz z odkurzaczem. Przydatne są zwłaszcza ssawki do czyszczenia szczelin oraz turboszczotki, które skutecznie usuwają sierść i włosy z dywanów oraz wykładzin.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej