Brodzik prysznicowy 90x90 dlaczego warto na niego postawić?

Kwadratowy brodzik prysznicowy 90x90 dostępny na lazienka-rea.com.pl to jeden z najczęstszych konsumenckich wyborów nie bez powodu. Po pierwsze zapewni ci on odpowiednią ilość miejsca pod prysznicem, dzięki czemu swobodnie się w nim umyjesz, bez obijania łokci o ściany. Po drugie to świetne rozwiązanie zwłaszcza wtedy, kiedy w łazience masz ograniczoną przestrzeń. Kabina z taką podstawą prezentuje się smukło i nie przytłacza wnętrza. W końcu, decydując się na prysznic w łazience, zależy ci z pewnością nie tylko na jego funkcjonalności, ale też estetyce wykonania. Do takiej podstawy bez problemu dobierzesz też odpowiednie ścianki czy drzwi. 

Także z prostokątnym brodzikiem nie powinno być kłopotów, bardziej problematyczne w tej kwestii mogą (ale nie muszą) okazać się brodziki półokrągłe. Wśród armatury łazienkowej znajdziesz dziś duży wybór brodzików. Na jaki więc powinieneś się zdecydować i na czym najlepiej się skupić?

Kwadratowy brodzik z akrylu czy z akrylu mineralnego?

Wiele zależy od koncepcji całego pomieszczenia i stylu, w jakim urządzasz łazienkę. Niezależnie jednak od tego, czy zdecydujesz się na brodzik prysznicowy 90x90, czy inny jego rozmiar, powinieneś rozważyć najpopularniejsze surowce, z których są wykonywane.

Jaki brodzik prysznicowy wybrać?
Jaki brodzik prysznicowy wybrać?

Akryl

Brodziki z akrylu wpasują się doskonale do każdego rodzaju wnętrz - zarówno tych nowoczesnych jak i klasycznych. Jedną z ważniejszych ich zalet jest fakt, że są łatwe w utrzymaniu czystości. Gładkie ścianki zapewniają bezproblemowe czyszczenie, a ponieważ akryl jest naprawdę popularnym surowcem, z łatwością znajdziesz brodzik w całkiem korzystnej cenie. 

Akryl mineralny

To już nieco droższy surowiec, ale dzięki temu zyskujesz pewność, że jego kolor nie ulegnie odbarwieniu. Brodziki z akrylu mineralnego również są łatwe w utrzymaniu czystości, a do tego mają właściwości antybakteryjne. Wykazują też większą odporność na chemiczne środki czyszczące. Taka podstawa sprawdzi się przede wszystkim we wnętrzach industrialnych i loftowych, ponieważ jej powierzchnia z reguły przypomina kamień naturalny.  

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze brodzika? 

Materiał, z jakiego wykonany jest brodzik prysznicowy to nie jedyna rzecz, na którą powinieneś zwrócić uwagę. Istotnym elementem, odpowiadającym później za funkcjonalność takiej podstawy, jest umiejscowienie w niej odpływu, jego rozmiar oraz kształt. Brodzik prysznicowy 90x90 najczęściej taki odpływ umieszczony na ma środku, co znacznie ułatwia dostęp do niego oraz daje większą swobodę podczas montowania całej kabiny. 

Pamiętaj zatem, że przy wyborze prysznica do łazienki należy kierować się nie tylko względami estetycznymi. Oczywiście wygląd samej kabiny odgrywa ważną rolę, ponieważ powinna komponować się ona z całym wyposażeniem wnętrza. Jednak przede wszystkim należy postawić tu na jej funkcjonalność, wygodę i użyteczność. W końcu na remont łazienki lub wymianę brodzika decydujemy się raz na kilka, a czasem kilkanaście lat. Ważne więc, by wybrana armatura służyła nam niezawodnie przez długi czas.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej