Jak wybrać fotel do salonu?

Fotel do salonu

Nie da się ukryć, że fotel stanowi centrum każdego salonu. Można w nim na co dzień nie tylko siadać, ale też oglądać telewizję, drzemać, czytać bądź pić ulubioną kawę. Fotel to podstawowy mebel, służący do odpoczynku. Warto więc, by był nie tylko wygodny, ale też solidnie wykonany i możliwie miękki. Wybierając odpowiedni fotel do salonu nie można zapominać o tym, że powinien on posłużyć jeszcze przez kolejnych kilka lat.

Jeżeli chcesz na fotelu wypoczywać, to musi on być rozłożysty i stać na niewysokich nóżkach. Dzięki temu będzie można położyć się w nim dosłownie w każdej pozycji! Oczywiście, sam wybór fotela nie jest wcale taką prostą sprawą. Jeżeli źle dobierzesz rozmiar fotela, może on np. zagracić przestrzeń i sprawić, że będziesz czuł się przytłoczony. Przy niewielkim metrażu warto będzie znaleźć fotel o linii opływowej, a także delikatnym geometrycznym kształcie. Niemal w każdym pomieszczeniu dobrze wyglądają fotele z jasnym, prostym obiciem. Jeżeli zaś wolisz bardziej wyraziste dodatki, możesz zdecydować się np. na fotel w kwiatowy wzór i uczynić go najważniejszym akcentem salonu.

Wymiary fotela do salonu

Fotel w salonie powinien być nie tylko wygodny, ale też musi służyć kręgosłupowi. W związku z tym, powinno się zwrócić szczególną uwagę na wymiary fotela. Optymalny rozmiar fotela to:

  • głębokość siedziska – minimum 40 cm
  • głębokość fotela – ok. 60 cm
  • szerokość oparcia – ok. 50 cm
  • oparcie fotela – ok. 70 cm

Dzięki takim wymiarom ciało będzie miało zapewnione odpowiednie podparcie, zaś kręgosłup odpoczywającego na fotelu będzie odciążony. Warto także zwrócić uwagę na fotele z podłokietnikami, dzięki którym można wziąć na siebie część ciężaru całego ciała, podczas gdy przedramiona będą oparte o podłokietniki. W ten sposób również odciążysz kręgosłup! Stylowe fotele z podłokietnikami znajdziesz tutaj: https://www.centrumkrzesel.pl/.

Idealny fotel do salonu

O czym pamiętać, kupując fotel?

Fotel jest jednym z tych mebli w salonie, które potrafią poprawić nie tylko komfort odpoczywania, ale też wpłynąć na poprawienie się wyglądu całego pomieszczenia. Warto skupić się szczególnie na tych fotelach, które mają:

- wyprofilowane oparcia,
- elastyczne i stabilne siedziska,
- gwarancję podparcia dla całego ciała.

Rozmyślając nad idealnym fotelem weź pod uwagę, iż powinien dopasować się również do  aranżacji całego salonu. Jeżeli w salonie dominuje styl skandynawski, warto byłoby kupić fotel z podłokietnikami i wysokim oparciem. Jeżeli zaś masz salon utrzymany w stylu nowoczesnym, najbardziej pasować do niego będzie fotel o prostej konstrukcji np. z metalu albo plastiku.

Fotel, który warto mieć w salonie

Fotel to doskonały element dekoracyjny, ale też ozdobny. Jeżeli chcesz zakupić nowoczesny fotel, to dostępny jest on dziś zarówno w wersji standardowej, jak i rozkładanej. Warto skupić się jednak nie tylko na wygodzie fotela, ale również jego aspektach wizualnych. Najlepiej, kiedy fotel do salonu zgrywać się będzie z resztą aranżacji pomieszczenia. Możesz również zrobić na odwrót i ustanowić fotel głównym elementem dekoracji, np. kiedy będzie wyróżniał się ciekawym kształtem bądź obiciem.

Niezwykle modnymi fotelami są dziś skórzane, będące eleganckie i nadające chyba każdemu salonowi wrażenie luksusu. Warto zakupić fotel z możliwością rozłożenia siedziska, na którym w dowolnym momencie będzie można zdrzemnąć się lub odpocząć. Świetnym rozwiązaniem jest także zakup bujanego fotela, w którym można się pokołysać i zrelaksować. Ostatnim hitem są także wiszące fotele, które wyglądają bardzo oryginalnie i nowocześnie oraz w których naprawdę błogo się odpoczywa.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej