Powiew wspomnień na ścianach

Przestrzenią, na której zwykle zostaje najwięcej miejsca na ozdoby, są ściany. A warianty kompozycji, które możemy na nich stworzyć, są praktycznie nieograniczone. Wieszając zdjęcia i obrazy zwróćmy uwagę nie tylko na samą sztukę, ale również na to, w jakie ramy oprawimy nasze ozdoby. Eleganckie wnętrze idealnie przyozdobią czarne lub złote ornamentalne ramki. Do pokoju w stylu boho wybierzmy kompozycję z zupełnie różnych ram, a pomiędzy nimi powieśmy makatkę lub łapacz snów.

Niezależnie od tego, w jakim stylu będą nasze obrazy czy zdjęcia i ich oprawy, pamiętajmy, żeby nie przesadzić z ich ilością. Jeśli całe ściany zasłonimy ozdobami, pomieszczenie może stać się przytłaczające, a indywidualne dekoracje przestaną być zauważalne.

Dekoracyjne oblicze komfortu

Poduszki dekoracyjne - idealny dodatek do salonu, sypialni, a nawet tarasu - będą idealną ozdobą pomieszczenia dla każdego, kto ceni nie tylko urodę posiadanych przedmiotów, ale również ich użyteczność. Poduszki są jedną z tych dekoracji, które mają swoje realne zastosowanie i zwiększają komfort użytkowania posiadanych mebli. Poza tym, występują w niezliczonych kolorach i kształtach, mają rozmaite wielkości, faktury i wykończenia. Bez większego problemu możemy idealnie dopasować je do naszego wnętrza, niezależnie od tego, w jakim stylu chcemy je urządzić!

Podczas urządzania sypialni, poduszki dekoracyjne na eurofirany.com.pl wybierajmy równolegle z narzutą, aby dobrać je w jednym stylu i w uzupełniającej się kolorystyce. Warto również zwrócić uwagę na to, czym są wypełnione. Dzięki odpowiedniemu wkładowi będą mogły jednocześnie pełnić rolę zapasowych poduszek dla odwiedzających nas gości.

Podobnie jak meble, tak i dekoracje, których stałym miejscem pobytu będzie taras, powinny być odporne na warunki atmosferyczne. Dlatego wybierając poduszki, które będą ozdabiały nasz balkon czy ogród, warto jest wybrać te wykonane z wodoodpornych i trwałych materiałów.

Jakie dekoracje do domu wybrać, aby odmienić oblicze wnętrza?
Jakie dekoracje do domu wybrać, aby odmienić oblicze wnętrza?

Żywa ozdoba

Dekoracjami, które ożywią (i to w dosłownym znaczeniu!) każde pomieszczenie, są rośliny doniczkowe. Nie tylko są piękne same w sobie, ale szeroka gama dostępnych osłonek dodatkowo nada im indywidualnego charakteru, dopasowując każdy kwiatek do wystroju naszego domu.

Kupując roślinki, zwracajmy zawsze uwagę na to, czy będą miały odpowiednie warunki w pokoju, w którym planujemy je postawić. Pamiętajmy również, że jeśli posiadamy zwierzęta, które mogą dostać się do naszych kwiatów, należy wybierać rośliny, które nie są trujące i nie będą stanowiły zagrożenia dla naszych pupili

Od paru sezonów coraz więcej słyszymy o lasach w słoikach. Są to całe kompozycje roślin, umieszczone w ozdobnym, szczelnie zamkniętym szklanym naczyniu - wyglądają bardzo efektownie i urzekają swoim naturalnym wyglądem. Możemy stworzyć je sami albo zaopatrzyć się w już gotowy słoik z lasem. Trzeba pamiętać jednak, że nie jest to forma, w której przetrwa każda roślina, ale jeśli dobrze je wybierzemy i odpowiednio o nie zadbamy, uzyskamy dekorację, która nie tylko będzie niepowtarzalna i wyjątkowa, ale również banalnie łatwa w utrzymaniu.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny