Podczas wybierania krzeseł do salonu należy pamiętać o kilku istotnych szczegółach, a wszystko powinno pasować idealnie. Po pierwsze: wybierać krzesła, które są nie tylko wygodne, ale odpowiadają estetyką estetyce przestrzeni całego salonu. Po drugie: krzesło musi być funkcjonalne, czyli wygodne, ale nie kosztem wyglądu, czyli sposobu, w jaki zostało zaprojektowane. Jeśli chcemy, żeby nasz salon oddawał ducha nowoczesności, nie wybierajmy rozwiązań rodem z XIX wieku. Postawmy na nowoczesny design krzeseł, oryginalność wykonania, kształtu, wykorzystanych materiałów. Nie bójmy się ekstrawagancji!

Jakie cechy powinny mieć dobre krzesła do salonu?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy: wygoda tak, ale nie kosztem elegancji. Dobre krzesło do salonu powinno być solidne, ponieważ będzie często używane. Stawiajmy na produkty wysokiej jakości, wykonane z dobrych, trwałych i przyjaznych siedzącemu ciału materiałów. Takie krzesło posłuży nam zdecydowanie dłużej niż tani zamiennik. Istotną kwestią jest również wygląd krzesła i tutaj mamy szerokie pole do popisu. Dobre krzesło to takie, które zaprojektowane zostało w zgodzie z obowiązującymi współcześnie standardami: nie będzie to siermiężny kawałek drewna, ale nowocześnie wykonany mebel. Co to znaczy? Że krzeseł, które łączą drewno (nóżki) z tworzywami sztucznymi (siedzisko i oparcie), nie należy unikać. Jest wręcz przeciwnie. Jeśli dbamy o to, by nasz salon wyróżniał się na tle innych przestrzeni, nie będziemy się wahać przed wyborem krzeseł niestandardowych. Krzesło może być również tapicerowane i wzorzyste, niekoniecznie jednolite kolorystycznie.

Gdy już zadbamy o powyższe, pamiętajmy o wygodzie. Jeśli nam siedzi się wygodnie na takim krześle, to każdy nasz gość również wygodnie się w nim rozsiądzie i będzie czuł, że znajduje się w przestrzeni zaaranżowanej nowocześnie, nie zaś staromodnie.

Nowoczesny salon a kształt i kolor krzesła

Wspomnieliśmy już o estetyce nowoczesnego krzesła, ale warto podkreślić, że kształt takiego mebla i jego barwa mają niebagatelne znaczenie w aranżowaniu przestrzeni nowoczesnego salonu. Nowoczesne krzesła do salonu nie powinny być neutralne kolorystycznie. Zabawa z kolorami mebli? Proszę bardzo! Dość już salonów, w których wszystko jest kolorystycznie ubogie, włączając w to krzesła. Kolorowe krzesło w salonie i jego oryginalny kształt to coś, co zwraca uwagę. Nie pomijajmy tego aspektu i dobierajmy kolor i kształt krzesła w taki sposób, aby pasowało do estetyki salonu.

Krzesło tapicerowane we wzór w pepitę albo z pięknym wzorem typu patchwork to rzecz, która rozświetli nasz salon i nada mu niepowtarzalnego wyglądu. Podkreślmy więc to na koniec jeszcze raz: nie bójmy się barw i oryginalności, a przekonamy się, że salon może być nowoczesny, piękny i oryginalny, a krzesła wygodne i nietuzinkowe!

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej