Kabina prysznicowa dla praktycznych

Rzeczywiście, wystarczy poznać ofertę internetowego sklepu Wanna czy Kabina, aby przekonać się, że wybór wcale nie jest łatwy. Producenci oferują nam tak wiele rozwiązań, że nawet w niewielkiej łazience znajdzie się miejsce na wannę do codziennego relaksu.

Coraz więcej osób decyduje się jednak na prysznic. Z czego to wynika? Ciągły pośpiech wymaga od nas szybkiego działania, a właśnie takie umożliwia kabina. Poranny, jakże orzeźwiający prysznic można wziąć dosłownie w kilka minut. To też doskonała opcja dla osób, które zwracają uwagę na oszczędność wody. Trzeba przyznać, że kąpiel pod prysznicem pozwala zużyć nawet kilka razy mniej wody, aniżeli jeśli jest ona nalewana do wanny.

Relaksacyjna kąpiel w wannie

Na wannę decydują się z reguły osoby, które traktują łazienkę jako domowe SPA. Nic tak nie relaksuje jak odpoczynek w gorącej wodzie z pianą. Podczas takiej kąpieli można też wykonać dowolne zabiegi upiększające i pielęgnacyjne. Doskonale sprawdzi się wanna narożna z dodatkowymi masażerami. To również lepsze rozwiązanie, jeśli z łazienki korzystają dzieci.

Co ważne, komfort codziennych kąpieli relaksacyjnych można połączyć z praktycznymi zabiegami higienicznymi pod prysznicem. Wystarczy nabyć wannę z parawanem. To opcja 2 w 1 idealna do małych łazienek. Dzięki temu można korzystać z tradycyjnej formy codziennego mycia, jak i kabiny prysznicowej do szybkiej kąpieli.

Wanna albo prysznic a styl urządzania łazienki

Metraż przestrzeni łazienkowej nie jest jedynym czynnikiem, jaki powinno brać się pod uwagę przy wyborze pomiędzy zabudowaną czy wolnostojącą wanną a kabiną prysznicową. Wielu inwestorów uwzględnia również całą aranżację tego pomieszczenia.

Trzeba przyznać, że wolnostojąca wanna świetnie komponuje się w łazienkach urządzonych w stylu SPA, natomiast kabina prysznicowa z odpływem liniowym będzie idealna w łazienkach nowoczesnych, w stylu skandynawskim albo loftowym. Prysznic będzie lepszy we wnętrzach minimalistycznych, wręcz surowych, za to do tych klasycznych bardziej pasuje wanna.

Kabina prysznicowa zawsze będzie bardziej praktyczna, zajmuje o wiele mniej miejsca. Do tego dzięki niej można sprawnie wykorzystać nietypowe wymiary łazienki czy wnękę. Wanna będzie dobrym rozwiązaniem w łazienkach o typowych wymiarach i prostych ścianach. Najczęściej wybiera się wanny do zabudowy, chociaż w przestronnych salonach kąpielowych z powodzeniem mogą funkcjonować również wanny wolnostojące.

Bez względu na wybór wyposażenia łazienki, zawsze należy stawiać na najlepszą jakość wanny czy kabiny prysznicowej, aby mogły bez problemu funkcjonować w takiej przestrzeni przez długie lata.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny