Na dzisiejszym rynku można znaleźć ten typ mebli w przeróżnych stylach, materiałach i rodzaju wykonania. Hitem ostatnich kilku lat są komody skandynawskie, które dzięki swojej funkcjonalności oraz prostocie świetnie odnajdują się we współczesnych wnętrzach.

U kogo sprawdzą się komody skandynawskie?

Podparte drewnianymi nóżkami stanowią sedno skandynawskiego stylu. Lekkość, której im nadają sprawia, że świetnie sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach, gdzie podstawą jest przestrzeń i brak ciężkich wizualnie elementów. Dzięki dodawanym często drewnianym akcentom czy stonowanym kolorom w odcieniach natury, komody skandynawskie stanowią świetne uzupełnienie stylu boho. Idealnie komponują się z beżami i delikatnymi materiałami. Takie meble pokochają także minimaliści, którzy stawiają na bardzo prosty wystrój wnętrz i nieskomplikowane formy. Charakterystyczny dla nich brak zdobień oraz gładkie fronty i blaty będą świetnie współgrać z resztą pokoju urządzoną zwykle dosyć powściągliwie. Ich geometryczne formy sprawiają, że to także idealny mebel dla osób z pomieszczeniami w stylu retro. Kiedyś kojarzony głównie z młodzieżową modą styl obecnie na dobre zagościł w polskich domach. Kocha łączyć stare z nowym, dzięki czemu komody w stylu scandi będą idealnym uzupełnieniem takiego klimatu. Nie inaczej jest w przypadku fanów industrialnych pomieszczeń, które cechują się zamiłowaniem do surowości, natury i tego, co obecnie modne.

Za sprawą dosyć uniwersalnego, prostego wyglądu, komody skandynawskie sprawdzą się w większości wnętrz. Jeśli nasz wystrój nie do końca współgra z charakterem takiej komody, a bardzo zależy nam na posiadaniu jej w swoim mieszkaniu - można spróbować nieco wtopić ją w otoczenie za sprawą różnych dodatków na jej blacie (oczywiście odpowiadających charakterowi reszty pomieszczenia). Są jednak style, w których niekoniecznie się sprawdzą. Jest to między innymi styl glamour, do którego minimalistyczna skandynawska komoda z pewnością nie pasuje.

Modne komody skandynawskie w różnych wnętrzach. Gdzie będą pasować?
Modne komody skandynawskie w różnych wnętrzach. Gdzie będą pasować?

Komody skandynawskie tylko do salonu?

W dzisiejszych czasach taki rodzaj mebla sprawdzi się praktycznie w dowolnym pomieszczeniu. Przy odpowiednim ustawieniu i zadbaniu o spójność wystroju nawet mały stół jadalniany może nam posłużyć za biurko w sypialni. Komody skandynawskie nie są tutaj wyjątkiem. Sprawdzą się w każdym pomieszczeniu - może być to zarówno ich standardowe miejsce, jak salon czy sypialnia, ale i również coś pozornie niekonwencjonalnego. Jeśli uwzględnimy takie cechy jak: barwy dominujące w pomieszczeniu, jego styl czy rozkład to komody mogą posłużyć nam także do przechowywania w łazience czy przedpokoju. Warto także upewnić się, że ich pojemność odpowiadać będzie naszemu zapotrzebowaniu. Duże komody skandynawskie zdadzą test szczególnie wśród osób, które potrzebują dużo miejsca do przechowywania.

Zobacz komody skandynawskie pod adresem: https://kodemii.com/meble/komody-i-witryny/

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej