Dobra mina do złej gry?

We wręczaniu upominków liczy się nie tyle sam przedmiot, ale pamięć i uwaga poświęcona obdarowanej osobie. Niby prawda stara jak świat, a jednak wielu z nas trudno jest opanować smutek i przygnębienie w sytuacji, gdy otrzymany prezent nie spełnia naszych oczekiwań. Z drugiej strony większość ludzi wychodzi z założenia, że niegrzecznie byłoby zwrócić uwagę darczyńcy na niestosowność podarowanego przez niego upominku. Zaciskają oni zatem zęby i uśmiechają się sztucznie, udając radość z daru, który trafił w ich ręce.

Właściwie uniwersalna recepta na to, jak zachować się w takiej sytuacji, nie istnieje. Ogólnie można stwierdzić, że taktyka dobrej miny do złej gry sprawdza się zazwyczaj w przypadku, gdy z darczyńcą nie wiążą nas bliższe więzi. Jeśli jednak jest to mąż, siostra czy serdeczny przyjaciel, warto delikatnie zasugerować mu swoje oczekiwania. Udawanie przed krewnym lub bliskim znajomym, że wszystko gra, jest frustrujące i na dłuższą metę nie przynosi pożytku. Dlatego należy się go raczej wystrzegać.

Jak pozbyć się niechcianego prezentu?

Jeśli tylko istnieje taka możliwość, warto postarać się o wymianę nietrafionego upominku. Dotyczy to przede wszystkim odzieży, takiej jak na przykład bluzka w nieodpowiadającym nam fasonie lub kolorze albo zbyt małe buty. Tak samo książkę, którą już czytaliśmy, możemy zwrócić albo do księgarni i wziąć sobie inną w tej samej cenie, albo ewentualnie oddać ją do biblioteki. Takich nieprzyjemnych sytuacji można jednak uniknąć, umawiając się wcześniej z darczyńcą na zakupy.

Wyboru prezentów nie warto pozostawiać przypadkowi. Dobrze jest też umówić się wcześniej na maksymalną kwotę przeznaczoną na nabycie podarunku. W ten sposób ominie nas kolejna nieprzyjemna sytuacja, gdy wręczony nam przez daną osobę prezent jest znacznie wyższej wartości niż podarunek, który jej daliśmy. W ostateczności całą sprawę można obrócić w żart. Od tego, jaki prezent trafi w nasze ręce, nie zależy przecież czyjeś życie. Co z tego, że kolejny rok z rzędu otrzymałeś dokładnie ten sam upominek od ukochanej babci lub cioci? Śmiej się serdecznie z tego faktu i nie twórz problemów tam, gdzie ich nie ma.

Prezenty zawsze trafione

Wydaje się to nierealne, a jednak tak właśnie jest. Istnieje pewna grupa podarunków, które z całą pewnością spodobają się wszystkim obdarowanym. Pewnie w to nie uwierzysz, ale należą do nich… skarpetki. Ale nie takie zwykłe stopki albo bawełniane lub nylonowe podkolanówki.

Śmieszne skarpetki Many Mornings przyciągają uwagę użytkowników i otoczenia niebanalnym wyglądem. Choć patrząc na nie, można odnieść wrażenie, że są one niedobrane do pary, w gruncie rzeczy nic takiego nie ma miejsca. Wręcz przeciwnie, o ich oryginalności przesądza właśnie fakt, że łączy je nie ta sama kolorystyka, ale identyczny motyw na nich zawarty.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej