Czym jest oświetlenie sufitowe LED?

Oświetlenie jest bardzo ważnym elementem wystroju domu czy mieszkania. Od niego zależy nie tylko to, czy możemy wygodnie spędzać czas po zachodzie słońca, ale również to, jaki nastrój będzie panował w naszym ukochanym M. W przypadku podświetlenia sufitu zwykle bardziej interesuje nas właśnie kwestia atmosfery, jaką możemy uzyskać za pomocą światła, ale również jest to dobry sposób na delikatne rozjaśnienie wnętrza w sytuacji, gdy nie chcemy włączać głównego żyrandola czy lampy. Wykorzystanie technologii LED sprawia, że podsufitowe oświetlenie będzie naprawdę wytrzymałe, a w dodatku nie wygeneruje nam zbyt dużych rachunków.

 

Gdzie warto zastosować oświetlenie sufitowe LED?

Oświetlenie sufitowe LED dostępne na soled.pl może mieć różne formy. Najczęściej spotykamy się z listwami przysufitowymi, w których montuje się taśmę LED, co daje bardzo ciekawy efekt. Jeżeli jednak zależy nam na jeszcze bardziej niesamowitym efekcie, możemy zdecydować się na tzw. gwiaździste niebo, czyli usianie małymi białymi diodami całej powierzchni sufitu. Jest to świetna opcja nie tylko do dziecięcego pokoju, ale również do salonu czy sypialni osoby, która miewa trudności z zasypianiem bez żadnego źródła światła. Podświetlenie sufitowe warto również zastosować w łazience, jeżeli zależy nam na bardzo nowoczesnej aranżacji.

 

Do jakich aranżacji pasuje oświetlenie sufitowe LED?

W zasadzie nie ma miejsca, w którym oświetlenie sufitowe nie znalazłoby swojego zastosowania. Wszystko zależy od wystroju i aranżacji pomieszczeń w naszym domu czy mieszkaniu. Do najpopularniejszych rozwiązań w tym zakresie możemy zaliczyć styl minimalistyczny oraz nowoczesny, a także typowo loftowy i czasem nawet industrialny, gdzie mamy bardzo dużo miejsca i możemy wyczyniać z oświetleniem prawdziwe cuda. Oświetlenie sufitowe LED dobrze sprawdzi się również w aranżacjach, które bardziej stawiają na wykorzystanie naturalnych materiałów i bardziej wzorzystych form, jak styl skandynawski czy prowansalski - w takiej sytuacji musimy jednak zadbać o odpowiednie ukrycie samych lampek LED.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej