Jaki ekspres do kawy kupić?

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru ekspresu do kawy?

Podczas wybierania ekspresu do kawy, należy myśleć głównie o swoich preferencjach – nie tylko smakowych, ale i wizualnych. Trzeba wziąć pod uwagę, którą kawę najchętniej się pije, jak często się to robi oraz ile pieniędzy jest się w stanie przeznaczyć na wymarzony ekspres. Warto przyłożyć uwagę do akcesoriów, które dołączane są do urządzeń. Powinieneś też dowiedzieć się, czy sprzęt będzie można łatwo wyczyścić – niestety, ale dużo ekspresów sprawia problem przy ich odkamienianiu.

Zanim zdecydujesz się na konkretny model pomyśl, który ekspres będzie najlepszym rozwiązaniem – kapsułkowy, ręczny czy automatyczny. Najbardziej rozsądnym wyborem wydaje się automatyczny ekspres ciśnieniowy, który będzie w stanie przygotować aromatyczną kawę samodzielnie, bez bezpośredniej ingerencji człowieka. Jedynym zadaniem będzie wybór napoju i obserwowanie urządzenia, a także dosypywanie brakującej kawy, dolewanie wody do ekspresu i systematyczne czyszczenie go.

Co powinien posiadać dobry ekspres do kawy?

Z nowoczesnym ekspresem do kawy typu De’Longhi LatteCrema będziesz mieć okazję pić kawę z mlekiem, która będzie przygotowywana za pomocą karafki. Jest to na pewno o wiele bardziej higieniczne, niż  tradycyjna rurka – zwłaszcza, że dzięki karafce będziesz mieć możliwość wyboru mleka od podgrzanego, aż do gęstej i grubej, włoskiej pianki. Mleko, które zostanie niewykorzystane w karafce, można bez problemu odłożyć razem z karafką do lodówki. W ekspresie De’Longhi wszystko zmieści się w bryle ekspresu, a więc nie będziesz potrzebować dodatkowego miejsca w kuchni (np. na karton lub mleko). De’Longhi będzie również dobrym rozwiązaniem, jeżeli cenisz sobie estetykę urządzenia. Włoski styl urządzeń bez problemu dopasuje się do każdego wnętrza kuchni.

Oprócz ekspresu ciśnieniowego De’Longi, najbardziej wytrawni kawosze cenią sobie również urządzenia marki Phillips (zwłaszcza Philips LatteGo), Saeco i Jura. Są to urządzenia niezawodne – zarówno pod względem użyteczności, jak i zaawansowania technologicznego. Ekspresy mają niesamowity design, więc będą pasowały dosłownie do każdej aranżacji kuchennej.

Ekspres do kawy – który wybrać?

Philips Latte Go, De’Longhi, Saeco czy Jura?

W tym przypadku, opinie użytkowników są mocno podzielone. Każde z wymienionych urządzeń ma swoje zalety, przeważające nad innymi ekspresami dostępnymi na rynku. Dla przykładu, Philips LatteGo ma bardzo prostą konstrukcję, dzięki czemu nie ma problemu z czyszczeniem urządzenia. W przeciwieństwie do tańszych ekspresów, które ciężko się odkamienia, pojemnik Philips LatteGo wyposażono w specjalne elementy, dzięki którym będzie można myć urządzenie w zmywarce. W dodatku, ekspres posiada wyjmowany pojemnik na mleko, będący samoczyszczącym się systemem.

Warto zwrócić też uwagę na Saeco PicoBaristo Deluxe, który posiada nowoczesny design i funkcję automatycznego mycia pojemnika na mleko. Większe klawisze funkcyjne sprawią, że osoby nie mające styczności z nowoczesną technologią, poradzą sobie z zaparzaniem ulubionej kawy. Saeco PicoBaristo Deluxe ma kompatybilny wymiar, więc bez problemu zmieści się w każdej kuchni. Konkurencyjnym ekspresem dla niego jest Jura E8, czyli urządzenie z dotykową obsługą. To wynalazek, który umożliwia analizę osobistych preferencji smakowych i automatyczne dostosowywanie ekranu startowego dla użytkownika.

Który ekspres do kawy będzie najlepszy?

Wybierając ekspres, zwróć uwagę szczególnie na jego:

  • Jakość wykonania, design – czyli estetyka i obsługa systemu mlecznego
  • Higienę systemu mlecznego – w wielu ekspresach resztka mleka zalega zawsze we wnętrzu urządzenia, a to psuje smak kawy
  • Menu oraz jakość kaw mlecznych – zatem, wygląd warstw czy gęstość, aksamitność pianki i długotrwałość jej utrzymywania się

Ekspres ciśnieniowy powinien zapewnić nie tylko zaparzenie ulubionej kawy, ale też zrobić to w możliwie szybki sposób. Najlepsze urządzenie powinno się dopasować designem do kuchni, a także zapewniać higienę przygotowywania kawy. Najbardziej polecany ekspres to zatem De’Longhi Latte Crema – w którym zamiast tradycyjnej rurki, jest higieniczna karafka. Mleko nie jest w ekspresie wtłaczane do środka, a także nie wchodzi w żaden kontakt z jego integralnymi częściami. Karafka czyści się automatycznie, a proces czyszczenia to „bułka z masłem” – w przeciwieństwie do innych ekspresów, w których trzeba naoliwiać boki zaparzające. W De’Longhi nie ma na to miejsca!

W dzisiejszych czasach, higieniczne rozwiązania są najbardziej pożądanymi przez użytkowników. Dlatego warto postawić na De’Longhi Latte Crema – ekspres gwarantujący higienę pracy, nowoczesny design i łatwość czyszczenia oraz posiadający w jednym miejscu wszystko, co powinien dziś mieć każdy nowoczesny ekspres do kawy.

ikona podziel się Przekaż dalej