Gres lappato - wyjątkowość procesu produkcji

To jedno z najnowszych osiągnięć w technologii wytwarzania ceramiki. Płytki tego typu powstają poprzez szlifowanie ich powierzchni urządzeniami ze specjalnymi, ruchomymi tarczami. Powoduje to powstanie delikatnych nierówności. Pokrycie ich zewnętrzną powłoką tworzy niesamowity efekt jednocześnie matowej i połyskującej powierzchni. Ten skrajny dualizm jest cechą charakterystyczną płytki lappato (sprawdź na: www.sklep.terradeco.com.pl).

Sprawia, że jest ona jednocześnie elegancka i industrialna. Ten rodzaj powierzchni najczęściej stosuje się w imitacji kamienia, marmuru, a także lastryko. Pojawia się także w propozycjach patchworkowych.

Płytki lappato - elegancki połysk i funkcjonalność użytkowania
Płytki lappato - elegancki połysk i funkcjonalność użytkowania

Płytki lappato - zalety

Największą jest z pewnością niesamowity efekt, jaki ceramika tworzy w każdym wnętrzu. Jednak to nie jedyne plusy tego rozwiązania.

Gres lappato charakteryzuje się większą antypoślizgowością. To dobra informacja dla tych, którzy zrezygnowali z połysku we wnętrzach właśnie z powodu zagrożenia upadkiem. Teraz ceramika daje im balans pomiędzy elegancją a bezpieczeństwem, co docenią głównie właściciele tych mieszkań, w których przebywają dzieci lub osoby starsze.

Co więcej, ceramikę tę znacznie łatwiej utrzymać w czystości. Nie tworzą się na niej smugi, co jest zazwyczaj problemem na płytkach o wysokim połysku. Nie wymaga również impregnacji ani stosowania specjalistycznych detergentów do utrzymania w czystości.

Gres lappato - zastosowanie

Ten rodzaj ceramiki sprawdza się właściwie w każdym wnętrzu. Płytki lappato imitujące marmur świetnie wyglądają w stylu glamour, art deco, czy bardziej klasycznych rozwiązaniach.

Imitacja kamienia pasuje natomiast do modernistycznych i industrialnych aranżacji, a wysoki połysk wprowadza dawkę dekoracji nawet do loftowych projektów.

Ciekawą propozycją są także płytki lappato inspirowane metalem. Tworzą wnętrze futurystyczne i nieco surrealistyczne idealne dla odważnych właścicieli. Świetnie wyglądają także w restauracjach i pubach o takim właśnie charakterze i wystroju.

Ceramikę tę warto stosować w niewielkich przestrzeniach, gdyż połyskująca powierzchnia odbija światło, rozjaśnia pomieszczenie oraz optycznie je powiększa.

Płytki lappato - elegancki połysk i funkcjonalność użytkowania
Płytki lappato - elegancki połysk i funkcjonalność użytkowania

Gres lappato ze względu na swoje parametry jest idealny właściwie do każdego pomieszczenia. Łatwość czyszczenia i brak smug sprawia, że jest to rozwiązanie doskonałe do łazienki i kuchni zarówno na podłogę, jak i na ściany. Większa antypoślizgowość natomiast sprawdza się w salonie i przedpokoju. Płytki lappato zazwyczaj są także mrozoodporne, dzięki czemu można ułożyć je zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, gdzie na tarasie lub patio stworzą dodatkową przestrzeń wypoczynkową wizualnie spójną z salonem.

Gres lappato jest wszechstronny, funkcjonalny i efektowny. Zdobywa coraz więcej zwolenników, co jest wynikiem rosnącej świadomości samych właścicieli mieszkań. Jednak do jego popularyzacji sporą cegiełkę dokładają sami producenci, wzbogacając rynek o coraz ciekawsze i bardziej różnorodne rozwiązania. Przyjrzyj się im bliżej, bo naprawdę warte są uwagi i inwestycji.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej