Mianowicie, elementami wpływającymi na cenę shuttersów mogą być:

Materiał użyty do produkcji okiennic typu shutters

Jednym z wielu elementów decydujących o finalnej cenie produkcji okiennic jest oczywiście sam surowiec, z którego zostaną wykonane. W tym obszarze z pewnością nie należy oszczędzać. Dlatego, jeśli chcesz, aby Twoje okiennice służyły Ci przez bardzo długie lata – powinny być wykonane z solidnych, a to oznacza – nieco droższych materiałów.

Firma, do której się zwrócisz, zaproponuje Ci kilka gotowych rozwiązań, pośród których osobiście wybierzesz to, które chcesz i to, na które Cię stać.

Rozmiar shuttersów na okna to istotny czynnik kosztowy

Niemniej istotną rzeczą jest sam rozmiar zamawianych okiennic. Z jednej strony chodzi oczywiście o ilość materiału potrzebnego do ich produkcji. Z drugiej natomiast – o stopień skomplikowania samej konstrukcji.

Większe shuttersy oznaczają więcej pracy i więcej zużytego materiału. A to, jak pewnie się domyślasz - w prostym stopniu przekłada się na ich wyższy koszt.

Kształt drewnianych okiennic wewnętrznych też decyduje o ich cenie

Czynnikiem odpowiadającym na ostateczną cenę jest również wspomniany kształt. Wybór klasycznych, to znaczy - prostokątnych bądź kwadratowych okiennic, jest zawsze nieco tańszą opcją. Z kolei okiennice w formie odbiegających od normy: półkoli lub trójkątów, wiążą się z koniecznością poniesienia ciut większych kosztów.

Jest to spowodowane przede wszystkim przez fakt, iż okiennice o tzw. nietypowych kształtach, wymagają dłuższego i znacznie bardziej skomplikowanego procesu produkcji. Mowa tu zarówno o ich projektowaniu, wytwarzaniu, transporcie, jak i finalnym montażu w wybranym wnętrzu.

Rozbudowane funkcjonalności, a ich wpływ na cenę shuttersów

Należy pamiętać, że okiennice mogą oferować wiele opcji dodatkowych. Poza klasyczną możliwością otwierania i zamykania (za pomocą wmontowanych zawiasów), dodatkowo mogą zostać wzbogacone o regulację kąta ich nachylenia.

Koszty dodatkowe okiennic shutters

Ostatnim elementem znajdującym swoje odzwierciedlenie w cennikach shuttersów są kwestie związane z ich transportem. Im dalszy i bardziej skomplikowany (np. wymagający wnoszenia, przeciskania się przez drzwi czy wąskie pomieszczenia) – tym cena za tego rodzaju usługę jest większa.

Wybierz okiennice, które nie zrujnują Twojego budżetu...

...a jednocześnie zapewnią Ci styl, funkcjonalność i trwałość na lata. Jeśli szukasz doświadczonej firmy, która zapewni Ci te wszystkie elementy – koniecznie odwiedź serwis: https://shutters.com.pl/. Znajdziesz w nim pełną ofertę usług polegających na produkcji i montażu okiennic, cennik, a także przykłady gotowych realizacji.

Już teraz dokonaj rezerwacji terminu, w którym firma dokona pomiarów. W dalszej kolejności zaakceptuj przesłany projekt wraz z wyceną, a także ustal datę samego montażu okiennic. Wystarczy kilka tygodni, aby Twoje wymarzone shuttersy znalazły się na swoim miejscu!

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny