Plusy i minusy rolet dzień i noc, o których warto wiedzieć

Prosty mechanizm działania rolet dzień noc

Największą zaletą rolet dzień noc jest ich prosty mechanizm działania, który umożliwia wygodną i swobodną regulację dopływu światła do pomieszczenia. Dzięki przytwierdzonemu do rolet sznurkowi można z łatwością ustawić roletę w taki sposób, jak tylko nam pasuje. Gdy do pokoju ma wpaść więcej światła, wystarczy manewrować sznurkiem tak, aby pojedyncze pasy rolety nachodziły na siebie. W przypadku chęci zaciemnienia wnętrza należy z kolei ustawić pasy naprzemiennie. Konstrukcja i mechanizm działania rolet dzień noc są tak proste, że samodzielnie będzie można regulować poziom dopływu światła do wybranych pomieszczeń. Właśnie takie rolety znaleźć można w sklepie internetowym rolety.eu.

Plusem rolet dzień noc jest również ich nieinwazyjny montaż. Jeśli nie chcemy naruszać ściany bądź ramy okna, wywiercając w nich specjalne otwory, rolety dzień noc pozwolą tego uniknąć. Jest to więc rozwiązanie bardzo wygodne i nieinwazyjne, zwłaszcza że uchwyt rolety to tylko dwa elementy – plastikowe zaczepy zaciskane na tzw. klik, które mocuje się na ramie okiennej. Z montażem rolet dzień noc poradzi sobie nawet amator majsterkowania w domu. W mechanizmie ich działania nie ma bowiem nic skomplikowanego, a sam montaż przebiega dosłownie w kilka minut.

Możliwość dopasowania rolet na wymiar i bogactwo kolorów

Rolety dzień noc można dopasować do każdego rodzaju okna, również tego o nietypowym kształcie. Wystarczy dokładne zmierzenie okna i dopasowanie osłony według wskazówek – a więc dodać należy do szerokości szyby ok. 5 cm po to, aby roleta dokładnie pokryła całe okno. Rolety można wymierzyć tak, aby zachowały odstęp od klamki i odpowiadały wysokości całego skrzydła okna. Możliwość zamówienia ich na wymiar to ogromne udogodnienie, zwłaszcza że gotowe rolety często kompletnie nie pasują do okien. Rolety dzień noc na wymiar to najlepsze rozwiązanie, dzięki któremu można uniknąć wpadki z niedopasowaniem ich do okiennic.

Rolety dzień noc można kupić w przeróżnych kolorach, więc dopasować je uda się do każdego wnętrza. Rolety dostępne są zarówno w pastelowych, jak i bardzo żywiołowych odcieniach. Z łatwością uda się zaadaptować je do każdej aranżacji pomieszczenia, gdyż doskonale prezentują się w klasycznych, ale i nowoczesnych wnętrzach. Ciekawy design rolet dzień i noc sprawi, że staną się one jednym z najbardziej interesujących elementów dekoracyjnych mieszkania. Wielbiciele zarówno naturalnych, jak i bardziej ekspresyjnych wnętrz znajdą wśród rolet dzień noc idealną wersję dla siebie.

Najważniejsze zalety i wady rolet dzień noc

Wygoda i bezpieczeństwo użytkowania

Rolety dzień noc można idealnie dopasować do wymiarów okien, niezależnie od ich wielkości czy kształtu. Istnieje zatem możliwość dopasowania ich do nawet najbardziej niestandardowej szerokości okna, co jest bardzo wygodne dla wszystkich mieszkających w nietypowych budynkach. Standardowe wymiary rolet nie zawsze okazują się bowiem najlepszym rozwiązaniem. Najbardziej wygodna w roletach jest oczywiście możliwość płynnej regulacji światła. Dzięki regulacji rolet dzień noc można również dowolnie zmieniać ich wygląd – dowolność kombinacji pozostaje do decyzji użytkowników rolet.

Niezwykle wygodne jest również montowanie, ale i demontowanie takich rolet. Dzięki bezinwazyjnemu systemowi nie trzeba używać wiertarki, co jest bardzo praktyczne i wygodne. Ostatnim plusem jest możliwość bezpiecznego użytkowania rolet dzień noc, zwłaszcza że wiele z nich posiada specjalne zabezpieczenia przed dziećmi. Dzięki nim nie ma możliwości stworzenia się niebezpiecznej dla nich pętli.

Wady rolet dzień noc – czy takie istnieją?

Rolety dzień noc to jedno z najlepszych rozwiązań w mieszkaniu, jednak nie całkiem wolne od wad. Może nie ma ich zbyt wiele, jednak niektórym te wady mogą bardzo przeszkadzać. Największą z nich jest fakt, że rolet dzień noc – w przeciwieństwie do rolet rzymskich – nie można wyprać. Należy bardzo uważać, aby nie uszkodzić materiału rolet. Nie można ich prać ani w pralce automatycznej, ani w pralni. Można jedynie czyścić materiał rolet na sucho. Najlepiej będzie odkurzać je podczas każdego sprzątania – w ten sposób można uniknąć odkładania się na nich kurzu. Jest to jedyne bezpieczne rozwiązanie, dzięki któremu będzie można zadbać o rolety i sprawić, że posłużą przez co najmniej kilka lub nawet kilkanaście lat.

Dla niektórych problemem może też okazać się, iż roletami dzień noc nie da się w pełni zaciemnić pomieszczenia. Trudno więc z ich pomocą uzyskać 100% zaciemnienia w pokoju, tak jak robią to inne modle rolet. Oczywiście nie będzie to większym problemem przy salonie lub kuchni. Jednak, w przypadku chęci całkowitego zaciemnienia sypialni, może się to już okazać dla niektórych sporym kłopotem.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej