Baseny ogrodowe - praktyczne informacje

Na rynku można znaleźć bardzo duży wybór basenów, różniących się od siebie nie tylko wielkością, ale również konstrukcją i materiałami służącymi do produkcji - ciekawą ofertę znajdziesz np. na DobreBaseny.pl. Dużą popularnością cieszy się rozporowy basen do ogrodu, z którego niezwykle chętnie korzystają dzieci w różnym wieku.

  • Ze względu na swoją konstrukcję jest całkowicie bezpieczny, nawet dla najmłodszych. Warto jednak pamiętać, że bez względu na to, wszystkie zabawy muszą odbywać się pod okiem opiekunów. Basen ogrodowy tego typu jest dostępny w różnych rozmiarach, dzięki czemu może z niego korzystać jednocześnie nawet kilka osób. Zastosowanie specjalnego kołnierza zapewnia nie tylko oparcie, ale również stabilizuje całą konstrukcję. Niejednokrotnie producenci oferują także specjalną dmuchaną podłogę przeznaczoną dla najmłodszych dzieci. Ponadto, miękkie boki gwarantują wysoki komfort użytkowania.
  • Stelażowe baseny ogrodowe to idealna propozycja dla rodzin. Niezwykle stabilna i wytrzymała konstrukcja zapewnia pełne bezpieczeństwo, nawet w przypadku gdy w basenie znajduje się kilka osób. Modele tego typu są przeznaczone zarówno do średnich, jak i dużych ogrodów. Pod nadzorem opiekunów, dzieci mogą rozpocząć naukę pływania.
  • Basen do ogrodu w wersji ultra może mieścić od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy litrów wody. Modele tego typu świetnie nadają się do bardzo dużych ogrodów i zapewniają świetną zabawę dla większej liczby osób.
  • Baseny ogrodowe z obudową cieszą się dużą popularnością wśród osób, które cenią nie tylko zabawę i relaks, ale również wygląd. Tak jak w innych przypadkach, modele tego typu są dostępne w różnych rozmiarach.

Wybór konkretnego basenu do ogrodu zależy m.in. od wolnej przestrzeni jaką dysponujemy. Ponadto, wielkość należy dostosować do liczby osób, która najczęściej będzie w nim przebywać.

Baseny ogrodowe - najpopularniejsze akcesoria

Oprócz samego basenu, warto wyposażyć się w dodatkowe akcesoria, które nie tylko podnoszą komfort użytkowania, ale również ułatwiają eksploatację. Jednym z najpopularniejszych dodatków jest pompa filtrująca, dzięki której woda w basenie zawsze będzie czysta. Niejednokrotnie producenci oferują ją w zestawie.

  • Drugim popularnym dodatkiem jest pokrywa na basen, które chroni przed dostaniem się do wody liści, traw i innych elementów.
  • Choć basen do ogrodu jest wykonany z wytrzymałego materiału, warto dodatkowo zabezpieczyć go specjalną matą. Nigdy nie wiadomo czy w glebie nie kryją się ostre kawałki, które mogą przedziurawić powierzchnię.
  • Środki do oczyszczania wody także są bardzo istotne. Warto pamiętać, że chemia basenowa jest całkowicie bezpieczna dla człowieka i chroni wodę przed nadmiernym rozwojem mikroorganizmów.

Niejednokrotnie producenci oferują również łatki naprawcze, dzięki którym nawet w przypadku uszkodzenia basenu, można go łatwo naprawić w stosunkowo krótkim czasie.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej