Problem jest poważny – oto dlaczego warto, aby w każdym domu znajdował się oczyszczacz powietrza

Mamy tendencję do skupiania się na wielu rzeczach jednocześnie, przez co często zdarza nam się zapominać o tym, co naprawdę jest ważne. Tymczasem w powietrzu rośnie ogromne zagrożenie. Niewielkie aerozole, groźne bakterie, grzyby, wirusy, trudne do usunięcia chemikalia, alergeny – tego wszystkiego w naszych wnętrzach jest bardzo dużo. Tylko od nas zależy, czy coś z tym zrobimy, czy nie. Niezależnie od tego, czy mamy alergię, przeszkadza nam sierść naszego kota, czy też obawiamy się o to, że przestaniemy zdrowo funkcjonować przez choroby kardiologiczne i choroby układu oddechowego spowodowane smogiem. Problem ten dotyka każdego człowieka w naszym kraju i każdy powód, by z nim walczyć, jest dobry. W zimie, w lecie, na jesieni, przy otwartym lub zamkniętym oknie – możemy stosować półśrodki albo faktycznie zadbać o powietrze wokół nas. Może pomóc nam w tym technologia Plasmacluster (zobacz na EkologicznyDom), którą spotkamy w oczyszczaczach powietrza Sharp Ultimate Air.

Jak działa Plasmacluster?

Podstawową zasadą działania technologii Plasmacluster jest wytwarzanie jonów dodatnich i ujemnych z cząsteczek wody. Następnie emitowane są one do atmosfery, gdzie zderzają się z zanieczyszczeniami, stopniowo hamują ich rozwój i eliminują je. Takie działanie wiąże się z procesem oczyszczania i odpowiedniego nawilżania powietrza, które stopniowo staje się świeże i pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Jony Plasmacluster łączą się wokół mikrocząsteczek, z których zbudowane są wirusy, grzyby, pleśń, bakterie i alergeny. Ze względu na skuteczne hamowanie rozwoju tych patogenów, stosowanie technologii Plasmacluster jest zalecane w profilaktyce alergii i chorób górnych dróg oddechowych.

Technologia Plasmacluster pozwala na redukcję z powietrza nawet 99% wirusów i bakterii, a w testach laboratoryjnych wykazano, że w ciągu 30 sekund za jej pomocą udało się zlikwidować nawet 91,3% koronawirusów. 

Warto podkreślić, że wytwarzane jony są w pełni bezpieczne – są takie same jak te, które spotykamy w naturze, np. podczas wycieczki do lasu czy w okolicach wodospadów. To właśnie zjawiska naturalnie występujące w przyrodzie były inspiracją do opracowania innowacyjnej technologii.[i]

Czy wiesz jakie zdrowotne zalety wiążą się z posiadaniem oczyszczacza powietrza Sharp Ultimate Air?
Czy wiesz jakie zdrowotne zalety wiążą się z posiadaniem oczyszczacza powietrza Sharp Ultimate Air?

Korzyści z posiadania oczyszczacza wyposażonego w Plasmacluster

Świeże i czyste powietrze w pomieszczeniach, w których przebywamy przez większość dnia, jest niezwykle istotne dla naszego zdrowia i samopoczucia. Brak zanieczyszczeń w powietrzu przekłada się na poziom naszej koncentracji, wydajności i na polepszenie odporności organizmu. Zalety użytkowania urządzeń oczyszczających powietrze niosą za sobą ponadto dodatkowe korzyści, takie jak eliminacja bakterii i wirusów z powietrza, eliminacja zarodników pleśni i grzybów, pozbycie się przykrych zapachów na meblach i tkaninach oraz minimalizacja szkodliwych efektów elektryczności statycznej, która często doskwiera nam m.in. w biurach, z uwagi na jednoczesną pracę wielu sprzętów elektrycznych. Oczyszczacz powietrza z technologią Plasmacluster warto zakupić zatem zarówno do mieszkania, jak i miejsca pracy.

Przy wyborze oczyszczacza powietrza warto również zwrócić uwagę na to, by urządzenie wyposażone było w odpowiednie filtry. Połączenie technologii Plasmacluster i wielostopniowej filtracji zapewni najbardziej korzystne warunki w pomieszczeniu. Przykładem są oczyszczacze Sharp Ultimate Air, które wykorzystują 3 etapy filtracji. Filtr wstępny odpowiada za usuwanie większych zanieczyszczeń, filtr węglowy pomaga pozbyć się przykrych zapachów, natomiast filtr HEPA odpowiada za redukcję aż 99,7% mniejszych zanieczyszczeń, w tym również szkodliwych cząsteczek PM2.5 i PM10, które mogą powodować liczne choroby układu oddechowego i układu krążenia.

Często spotyka się mit, który mówi o tym, że emisja PM2.5 dotyczy tylko miast i to wyłącznie w zimie, ale nie jest to prawda. Faktem jest, że w zimie zagrożenie jest największe – ze względu na wykorzystywanie do ogrzewania nieekologicznych paliw, jednak w lecie emisja pyłów również jest obecna. Często związki tego typu występują także na wsi – dlatego, że tam nie doszło jeszcze do modernizacji systemów grzewczych na tak dużą skalę, jak w miastach. Oczyszczacz powietrza może więc być włączony cały rok.

Czy wiesz jakie zdrowotne zalety wiążą się z posiadaniem oczyszczacza powietrza Sharp Ultimate Air?
Czy wiesz jakie zdrowotne zalety wiążą się z posiadaniem oczyszczacza powietrza Sharp Ultimate Air?

Popularne modele Sharp, na które warto zwrócić uwagę

W przypadku modeli Sharp Ultimate Air zdecydowanie warto zwrócić uwagę na wyposażone w technologię Plasmacluster oczyszczacze z funkcją nawilżania powietrza UA-HD40, UA-HD50, UA-HG50 i UA-HG60.

Modele Sharp UA-HD skierowane są do osób, którym zależy na tym, by ich wnętrze było czyste i wolne od wirusów i alergenów. Poza technologią Plasmacluster wykorzystują również trzystopniową filtrację, dzięki czemu są niezwykle skuteczne w redukcji zanieczyszczeń. Jeśli chodzi zaś o oznaczenia numeryczne – te dotyczą skuteczności pracy w pomieszczeniach o konkretnej powierzchni. Model UA-HD40 pozwala na efektywne oczyszczenie pokoju o powierzchni 26 m2, UA-HD50 przeznaczony jest dla wnętrz do 38 m2.

Modele z serii UA-HG to inteligentne urządzenia dla najbardziej wymagających odbiorców, które wyróżniają się charakterem klasy Premium. Zapewniają najszerszą funkcjonalność i najlepiej radzą sobie z trudnymi warunkami. Podobnie jak modele serii UA-HD wykorzystują Plasmacluster oraz trzy filtry. Dodatkowo dzięki trybowi inteligentnemu same dostosowują tryb pracy do warunków panujących w pomieszczeniu. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu 7 różnych czujników, w tym m.in. ruchu, zapachu, światła czy nawilżenia, które przez cały czas monitorują jakość powietrza.

[i] https://global.sharp/corporate/news/200907-a.html

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej