Sposoby na mycie ekranu led w telewizorze

Wiemy niestety, że zaawansowana elektronika wymaga od nas odpowiedniego postępowania. Jeżeli będziemy czyścić telewizor w nieodpowiedni sposób, to niestety możemy doprowadzić do jego trwałego uszkodzenia. Dlatego trzeba wiedzieć, jakie domowe sposoby będą nie tylko w pełni bezpieczne, ale jednocześnie okażą się wyjątkowo skuteczne.

Najprostszym rozwiązaniem na to, aby bezpiecznie myć telewizor, jest wykorzystanie zwykłej ściereczki z mikrofibry. W tym celu nie potrzebujemy żadnego detergentu, ponieważ ściereczka doskonale poradzi sobie całkowicie na sucho. Oczywiście w ten sposób możemy wyczyścić telewizor z kurzu, a także ewentualnych odcisków palców. Domowe sposoby na mycie telewizora led przewidują również uporczywe plamy, których pozbędziemy się także przy pomocy ściereczki z mikrofibry. W tym celu najlepiej jest ją zwilżyć zwykłą wodą destylowaną, a następnie przetrzeć kolistymi ruchami aż do usunięcia zabrudzeń.

Patrząc na inne domowe sposoby do czyszczenia telewizora, możemy spróbować jeszcze roztworu wody destylowanej wraz z octem. Ten sposób chociaż jest bardzo skuteczny, to jednak nie każdemu będzie odpowiadać ze względu na zapach wydzielany przez ocet. Oczywiście można spróbować różnych olejków zapachowych, jednak może się okazać, że ich obecność w roztworze przyczyni się do powstawania tłustych plam na ekranie.

Środek do czyszczenia tv

W sprzedaż dostępnych jest wiele różnych preparatów, które pozwalają skutecznie myć telewizor led. Można po nie sięgnąć, kiedy domowe sposoby okażą się mało skuteczne. Najczęściej takie preparaty do czyszczenia zakupimy w sklepach z elektroniką. Przykładem może okazać się chociażby zestaw czyszczący, który obejmuje nie tylko płyn do czyszczenia, ale również specjalną ściereczkę.

Najczęściej taki środek, dzięki któremu możliwe jest mycie telewizora led jest bardzo wydajny. Na pewno bardzo dużym atutem jest to, że preparat, który pozwala myć ekran telewizora, jest całkowicie bezpieczny dla ludzi oraz środowiska. Dlatego podczas czyszczenia telewizora nie trzeba zachowywać specjalnych zasad bezpieczeństwa. Takie płyny najczęściej dostępne są w wygodnych atomizerach. To powoduje, że mycie ekranu telewizora jest jeszcze wygodniejsze.

Kolejnym przykładem na to, czym czyścić ekran telewizora są wygodne chusteczki nawilżane. Ich największą zaletą jest to, że są bardzo wygodne w użytkowaniu. Wystarczy je wyjąć z opakowania, a następnie przy ich pomocy przetrzeć ekran telewizora, a także całą obudowę. Dodatkowo takie chusteczki można wykorzystać również do czyszczenia monitorów laptopów, komputerów stacjonarnych, a nawet tabletów. Są niezwykle wydajne, a także stosunkowo niedrogie.

Czym wyczyścić ekran telewizora OLED?

Zanim dowiemy się, w jak możemy myć telewizor OLED, warto dowiedzieć się, czym dokładnie wyróżnia się taki rodzaj ekranu. Wtedy też łatwiej będzie nam dopasować konkretny środek do czyszczenia tv, który na pewno nie wywoła żadnych uszkodzeń. W tym przypadku tak naprawdę mamy do czynienia z telewizorami, w których wyświetlacze z diodami LED zawierają w sobie związki organiczne. To właśnie dlatego nie nazywają się one LED, ale OLED. Litera O na samym początku skrótu oznaczają właśnie związki organiczne.

Jeżeli zdecydujemy się na taki rodzaj wyświetlacza OLED, to możemy liczyć się z dużą ilością różnych zalet. Przede wszystkim ekran telewizora nie wymaga dodatkowego podświetlania. Dodatkowo będziemy mogli zmierzyć się ze zdecydowanie lepszą jakością obrazu. Przede wszystkim taki telewizor zapewni dużo szerszy kąt widzenia. Pozostaje jednak odpowiedzieć na pytanie, czym wyczyścić ekran telewizora OLED, aby nie doprowadzić do żadnych zniszczeń.

Rzeczywiście w przypadku wyświetlaczy OLED w naszych tv należy wykazać się dużą ostrożnością. Kurz najlepiej ściągnąć przy pomocy miękkiej ściereczki z mikrofibry, albo takiej, której używamy do czyszczenia okularów. W przypadku silnych zabrudzeń można ściereczkę delikatnie zwilżyć wodą, a także z odrobiną detergentu. Ważne jest jednak to, aby środek do czyszczenia tv nie zawierał w swoim składzie mydła. Sprawdź także ten artykuł z poradami, czym czyścić monitor.

Koszt środków do czyszczenia ekranu telewizora

Jeżeli zdecydujemy się na korzystanie z różnych preparatów do czyszczenia ekranu telewizora, to zapewne chcemy się przy okazji dowiedzieć, w jakiej cenie są dostępne takie środki. Okazuje się, że ich cena nie powinna być zbyt wysoka, a sam produkt do czyszczenia będzie wykazywać się dużą wydajnością.

Przykładowy cennik środków przeznaczonych do czyszczenia ekranu telewizora

Nazwa produktu

Cena

Zestaw E5 do czyszczenia Itseptic 250 ml

14,99 zł

Płyn E5 do urządzeń biurowych Itseptic 250 ml

9,99 zł

Płyn E5 do urządzeń biurowych Itseptic 500 ml

32,00 zł

Zestaw czyszczący HAMA do ekranów 200 ml

19,98 zł

Zestaw czyszczący Frischer do ekranów TV 500 ml

29,99 zł

Płyn Tenzi do ekranów LCD W82/600 600 ml

9,73 zł

Płyn Sidolux do ekranów LCD/TFT/LED Professional 200 ml

10,96 zł

Chusteczki Frischer do ekranów LCD/TFT/LED 150 szt.

24,99 zł

Zestaw czyszczący do ekranów 4w1 Reinston

29,99 zł

Jak widzimy cena za konkretne preparaty do czyszczenia ekranu telewizora, nie powinna przekroczyć 30-40 złotych. Ponadto, jak już wcześniej wspomniano, jest to inwestycja na dłuższy okres czasu. Problem z kurzem lub innymi zabrudzeniami na ekranie telewizora nie jest jedynym dylematem dnia codziennego. Do takich dylematów zalicza się również to, co ile zmieniać pościel w swojej sypialni, lub też jak usunąć pliki cookies w swoim komputerze. Mając wiedzę w takich dziedzinach, na pewno codzienne funkcjonowanie będzie dla nas o wiele łatwiejsze.

ikona podziel się Przekaż dalej