Krótka historia odkurzaczy

Odkurzacz to obecnie standardowe wyposażenie każdego domu. Nie wyobrażamy sobie sprzątania bez niego. Jednak kiedyś sprzęty te nie były aż tak popularne jak dzisiaj. Jak wygląda historia odkurzaczy? Prawdopodobnie pierwszy prototyp odkurzacza powstał już w 1865 roku w Stanach Zjednoczonych. Urządzenie to było jeszcze wyposażone w napęd ręczny. Pierwszy odkurzacz elektryczny powstał znacznie później, w 1901 roku w Wielkiej Brytanii. Jeden z pierwszych odkurzaczy przenośnych ważył prawie 18 kg. Do obsługi urządzenia potrzebnych było kilka osób. Oczywiście na te urządzenia mogli sobie pozwolić tylko najbogatsi ludzie. Stanowiły one sprzęt bardzo luksusowy. Sytuacja powoli zmieniała się po zakończeniu II wojny światowej. Rozwój technologiczny sprawił, że odkurzacze stawały się mniejsze, lżejsze, wygodniejsze, a przede wszystkim tańsze. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na zakup odkurzaczy bezprzewodowych. Dlaczego warto nabyć taki sprzęt?

Zalety odkurzaczy bezprzewodowych

Największą zaletą tego typu sprzętów jest właśnie ich bezprzewodowa budowa. Urządzenia te są wyposażone w specjalne akumulatory. Dzięki temu podczas sprzątania nie trzeba męczyć się kablem, który ma w zwyczaju plątać się pod nogami i kończyć się w najmniej odpowiednim momencie. Przed rozpoczęciem sprzątania musimy jednak pamiętać o bardzo ważnej rzeczy.  Mianowicie o tym, żeby naładować sprzęt. Bez tego nie uda nam się wysprzątać domu. Akumulatory odkurzaczy bezprzewodowych wystarczą najczęściej na 45-60 minut pracy. To niestety za mało w przypadku czyszczenia bardzo dużych powierzchni. Naładowanie urządzenia z reguły trwa kilka godzin. Dlatego, jeśli chcemy wysprzątać duże mieszkanie, musimy zaplanować wszystko tak, aby nie tracić niepotrzebnie czasu na oczekiwanie, aż sprzęt będzie gotowy do użycia.

Mimo to odkurzacze bezprzewodowe są bardzo wygodne. Można nimi bez problemu wysprzątać wnętrze samochodu bez martwienia się o dostęp do gniazdek elektrycznych. Odkurzacze bezprzewodowe to najczęściej urządzenia wyposażone w specjalne wielorazowe pojemniki. I tutaj kolejna zaleta. Nie musimy kupować worków. Warto przy tym pamiętać, że owe pojemniki należy regularnie myć, aby zachować maksimum higieny.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie odkurzacza bezprzewodowego

Jeśli chcemy kupić odkurzacz bezprzewodowy, warto zwrócić uwagę na moc ssącą sprzętu. Kolejne ważne czynniki to między innymi: czas pracy akumulatora oraz czas pełnego ładowania akumulatora, pojemność pojemnika, system filtracji, poziom hałasu czy dodatkowe funkcje. To pozwoli nam ustalić, czy dany model sprawdzi się w przypadku powierzchni, jaką regularnie sprzątamy. Wszystkie powyższe informacje powinny zostać zawarte w instrukcji obsługi. Większość odkurzaczy bezprzewodowych to odkurzacze pionowe. Aby więcej dowiedzieć się na temat odkurzaczy bezprzewodowych, warto pisać w wyszukiwarkę następującą frazę: odkurzacz bezprzewodowy ranking (lub zobacz na https://zestawienie.pl/odkurzacz-bezprzewodowy-ranking/). Dzięki temu poznamy wszystkie dane techniczne najpopularniejszych modeli dostępnych na polskim rynku. A warto przy okazji podkreślić, że wybór jest obecnie bardzo duży. 


artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej