Jaki materac będzie dla mnie idealny?

Jednym z elementów wyposażenia sypialni, od którego zależy komfort podczas snu, jest materac. Odpowiada za prawidłowe ułożenie naszego ciała, równomierne rozłożenie ciężaru oraz punktów napięcia. Dlatego tak ważne jest, aby wybór podłoża był przemyślany. Warto również skorzystać z oferty renomowanych sklepów, które zapewniają wysokiej jakości produkty zdrowe dla naszego organizmu. Wśród cenionych producentów materacy znajdziemy między innymi firmę Hilding Anders. Oferuje on trzy podstawowe rodzaje wypełnienia: piankowe, sprężynowe i hybrydowe. Do pierwszej grupy należą między innymi materace termoelastyczne. Dzięki nim otrzymamy podłoże idealnie dopasowane do kształtu ciała. Pod wpływem temperatury i wagi użytkownika wypełnienie zmienia ułożenie, wywołując wrażenie otulenia. Mimo to otrzymujemy właściwe podparcie. Jest to doskonały sposób na zniwelowanie bólu mięśni czy też kręgosłupa. Przykładem może być materac Hilding Salsa, który sprawdzi się zarówno jako materac pojedynczy, jak i podwójny.

Warto również zwrócić uwagę na materace kieszeniowe, czyli reprezentantów wypełnienia sprężynowego. Każda sprężynka została umieszczona w osobnej kieszonce, co umożliwia wyciszenie ruchów drugiego użytkownika. Duża elastyczność punktowa gwarantuje również idealne dopasowanie podłoża do kształtu naszego ciała bez względu na pozycję podczas snu. Natomiast materace hybrydowe to połączenie tych dwóch wypełnień. Dzięki temu otrzymujemy produkt, który sprawdzi się niemal u każdego bez względu na wzrost czy wagę. Pamiętajmy jednak, że materac i wybór odpowiedniego wypełnienia to nie wszystko!

Jak dobrać łóżko do materaca?

Kiedy wybierzemy materac, musimy dobrać do niego jeszcze łóżko. W tym przypadku warto skupić się na: materiale obicia, stylu, a także wymiarach. Należy podkreślić, że konstrukcja łóżka powinna być o kilka centymetrów większa niż materac. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że wszystko będzie dobrze dopasowane. Długość łóżka i materaca powinna odpowiadać wzrostowi najwyższego użytkownika z zapasem 25 cm. Szerokość natomiast nie powinna być mniejsza niż 80 cm dla jednej osoby. Jeżeli wybieramy łóżko dla dwóch osób, należy podwoić tę wartość. Nie zapominajmy również, że każdy z nas ma inną wagę i figurę. Dlatego przed zakupem łóżka warto upewnić się, że dana szerokość zapewni nam komfort. W ofercie producenta Hilding można znaleźć wiele różnych materiałów i kolorów do wyboru. Bez wątpienia każdy z nas znajdzie wśród nich coś dla siebie.

Oprócz tego mamy do wyboru dwa rodzaj łóżek: tapicerowane standardowe lub kontynentalne. Każdy model posiada wezgłowie, co nie tylko chroni nasz kark i głowę, ale także elegancko wygląda. Łóżka kontynentalne można podzielić na te z szufladami lub bez. Taka podstawa składa się z kilku różnych materacy, które zapewniają określone właściwości. Warto również zwrócić uwagę, że część modeli posiada nóżki. Dzięki temu łóżko wygląda estetycznie. Pamiętajmy, że zaleca się wybranie łóżka, a dopiero później materaca. Jednak każdy z nas ma swoje preferencje. Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj także: Jakie łóżko z materacem wybrać? Wskazówki wyboru łóżka sypialnianego z materacem.

Jak dobrać łóżko i materac by dobrze się wysypiać
Jak dobrać łóżko i materac by dobrze się wysypiać

Przetestuj łóżko z materacem!

Przed zakupem materaca warto upewnić się, czy na pewno jest to dla nas dobry wybór. Jeden ze sprawdzonych sposobów na przetestowanie to po prostu położenie się na konkretnym produkcie. Oprócz tego powinniśmy spróbować włożyć dłonie pod lędźwie i przesunąć ku górze. Jeżeli zrobimy to bez żadnego problemu, pomyślmy, czy materac nie jest za twardy. Kiedy dłonie zostają w miejscu i nie damy rady nimi przesunąć, wskazuje to na zbyt miękki materac. Natomiast lekki opór oznacza, że twardość materaca jest idealnie dopasowana. Zwróćmy również uwagę, czy możemy swobodnie obrócić się na drugi bok. Nieodpowiednio dobrany materac może powodować bezsenność, złe samopoczucie i wiele innych. Masz problemy ze snem? Przeczytaj także: Jak zasnąć w 2 minuty? Innowacyjna metoda pozwalająca na szybkie zasypianie

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej