Wąż we śnie – sennik

Ogólne znaczenie węża we śnie

Sennik mówi o tym, że wąż może być symbolem dość trudnej sytuacji bądź też symbolem fałszywej osoby, jaka pojawiła się w naszym otoczeniu. Może on też zwiastować zbliżającą się sytuację, w jakiej nie będziesz pod żadnym pozorem mógł zaufać pewnej osobie. Oznaczać może też, że nie radzisz sobie z utrzymywaniem bliskiej sercu osoby… pod kontrolą. Z drugiej jednak strony wąż może być interpretowany jako symbol… pragnień i potrzeb seksualnych. Może również mówić o tym, że odrzucasz swoje potrzeby intymne. Sen o wężu mówi także o tym, że być może osiągnąłeś świadomość i wiesz, w jaki sposób możesz się rozwijać.

Oczywiście, warto analizować zawsze dokładną sytuację, w jakiej znalazłeś się podczas snu z wężem w tle. Może chciałeś zabić węża? A może we śnie pojawiły się małe węże w wodzie? Wąż oznaczać może coś, co kreuje się w podświadomości – nieświadomie stwarzając zagrożenie. Co jeszcze może symbolizować wąż?

Ugryzienie węża

Jeżeli ugryzł wąż we śnie oznaczać to może, że domowy spokój i sielska atmosfera zostanie niebawem zaburzona. Niestety, może to również oznaczać zniszczenie dobrych relacji z pozostałymi domownikami. Czasami atakujący wąż symbolizuje również… obmowę za plecami!

Jeżeli będziesz w skórze owego węża, który atakuje – może to oznaczać, że będziesz pogardzany bądź przez kogoś odtrącony. Z kolei, jeśli widzisz wijącego się węża tuż przed atakiem, może to symbolizować… utratę pieniędzy! Sprawdź także ten artykuł ze znaczeniem snu o kotach.

Zabić węża w łóżku

Wąż w łóżku pojawił się we śnie zupełnie znienacka? Jeżeli będziesz go we śnie zabijać, może to sugerować pokonanie nieprzyjaciela oraz własnych słabości! Jeśli jednak okaże się, że wąż w łóżku jest gumowy, będzie to oznaczać lekkomyślność. A może wychodząc z łóżka zdarzyło się, że nadepnąłeś węża? Uważaj, bo nadepnięcie węża to symbolika otaczających nas osób – jednak będących… nieżyczliwymi! No chyba, że zobaczyłeś węża w wodzie – to oznacza podstęp i nieprzewidziane sytuacje, które na pewno mogą wyłącznie… zaszkodzić! Zabicie węża w wodzie obwieszcza też pokonanie swoich wrogów – wszystko zależy od tego, w jakiej obecnie znajdujesz się sytuacji.

Warto też dodać, że wąż w łóżku nie zawsze symbolizuje złą sytuację. Może bowiem być symbolem relacji z kochankiem – niekoniecznie tej złej. Jesteś samotnikiem? A więc, sen o wężu może być zapowiedzią intymnych sytuacji, jakie mogą się wydarzyć już niedługo! Może też być zwiastunem zbliżenia, do jakiego niebawem dojdzie. Jeżeli jesteś jednak w stałym związku, sen możne oznaczać zdradę lub zainteresowanie się partnera… zupełnie inną osobą.

Sennik – wąż we śnie i jego symbolika

Małe węże i duże węże

Jeżeli śniłeś o małych wężach, symbolizować one mogą przykrości, jakie niedługo pojawią się w życiu. Wąż oznacza wrogów oraz zazwyczaj jest symbolem nieszczęścia – rozmiar węża często określa wielkość nieszczęśliwych wydarzeń. Małe węże często ostrzegają również przed złymi ludźmi, jacy tylko udają przed nami dobrych – w rzeczywistości złorzeczą jednak a plecami! Wąż jest duży? A więc, musisz szczególnie uważać na osoby z otoczenia – mogą oszukiwać!

Wąż syczący oraz sennik wąż, czyli co oznaczacza wąż we śnie i jak można interpretować węże w śnie krok po kroku
Sennik wąż – co oznacza sen o wężu? Wyjaśniamy znaczenie snu

Jeśli te węże będą gryźć, może to oznaczać chorobę bądź lęk przed wrogami. Jeżeli jednak będziesz przed nimi uciekać, w rzeczywistości możesz być po prostu… strachliwą osobą. Uciekać przed wężem we śnie ma negatywne znaczenie w senniku – podkreśla to bowiem wrogi stosunek do decyzji, jakie śniący podejmuje… samodzielnie w swoim życiu.

Wąż w różnych kolorach – co oznaczają węże we śnie?

Przyśnił się wąż biały? Może to oznaczać, że niebawem dostaniesz poufne wiadomości. Biały wąż jest również symbolem… mądrości. Wąż we śnie jest czerwony? Może więc symbolizować silne potrzeby seksualne. Wąż pomarańczowy to zwiastun narastających emocji, a niebieski mówi o religijności. Zielony wąż to z kolei symbol duchowej energii. Poza tym, zielony wąż mówi również o nadziejach, jakie ożywają na nowo.

Żółty wąż we śnie może oznaczać obawy przed męską seksualnością, zwłaszcza w życiu śniącej kobiety. Żółty wąż w dużej mierze powiązany jest więc z relacjami damsko-męskimi. Z kolei czarny wąż symbolizuje strach przed problemami, z jakimi trzeba się będzie niebawem zmierzyć śniącej osobie. Czarny wąż zatem jest objawem demotywacji i lęku. Zanim zaczniesz więc interpretować sen z wężem, koniecznie przewertuj sennik – kolor węża bardzo dużo mówi bowiem o znaczeniu danego snu!

Gatunek węża – symbolika

Jeżeli śnią się żmije, to zwiastun i symbol ogromnego nieszczęścia – to zawsze interpretacja kłopotów i dużego zagrożenia. Podobne znaczenie co żmije ma… kobra. Jeżeli taka się przyśniła, może zwiastować ona pojawienie się w otoczeniu nieszczerej osoby – takiej, która… stale kłamie. Kobra jest również symbolem hipnozy i omamienia człowieka dzięki urokowi osobistemu. Należy więc uważać szczególnie na nowo poznane osoby! A może we śnie pojawił się słynny pyton? Często oznacza to, że w otoczeniu pojawi się ktoś, kto kompletnie nie jest wart ani uwagi, ani jakiegokolwiek zainteresowania. Pyton to symbol „śliskości” – a więc ta nowo poznana osoba może mieć złe intencje i raczej nie będzie można jej zaufać. Jest jeszcze boa dusiciel – jeżeli taki wąż pojawi się we śnie, może on ilustrować obawę przed ograniczeniami. Osoba śniąca o tym gatunku węża prawdopodobnie nie lubi zasad, jakich musi przestrzegać. Dusiciel symbolizuje też negatywne ocenianie norm społecznych.

Pamiętaj, że warto zawsze zwracać na gatunek i wygląd węża we śnie, jaki się tam pojawia. Tylko dzięki temu będzie można bowiem poprawnie zinterpretować sennik oraz przesłanie każdego „wężowego” snu i być może ustrzec się również przed czyhającym… zagrożeniem w realnym życiu!

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 85.6% czytelników artykuł okazał się być pomocny