Jak zrobić bombki z papieru?

Bombki z papieru – krok po kroku

Własnoręcznie przygotowane ozdoby na choinkę to świetny sposób na to, aby wyrazić samego… siebie. Gotowe dekoracje to zawsze wielkie uproszczenie, które spotkać można w większości domów. Jednak, dlaczego nie zrobić ich… samodzielnie? Proces przygotowywania bombek, zwłaszcza z dziećmi, może być świetną okazją do wesołego spędzenia wspólnego czasu – a także do uzyskania niepowtarzalnych dekoracji na bożonarodzeniowe drzewko, jakich z całą pewnością nie będzie miał… nikt więcej!

Modne są ozdoby choinkowe na szydełku – jednak przy tego typu ozdobach na niewiele przyda się pomoc kilkulatka. Istnieją jednak pomysły na przygotowanie bombek wykonanych z… papieru! Wystarczy krok po kroku postępować według naszej instrukcji, aby wspólnie z dzieckiem stworzyć wyjątkowe dekoracje na choinkę!

Co należy przygotować – spis przydatnych przedmiotów

Aby przygotować bombki papierowe z papieru kolorowego, będziesz potrzebować kilku istotnych materiałów. Nie obędzie się zatem bez:

 • nożyczek
 • igły i nitki
 • kolorowego papieru
 • sznurka
 • ozdób takich, jak brokat, cekiny czy guziczki

Bombki z papieru – instrukcja krok po kroku

Jak zrobić bombki z papieru?

 1. Na sam początek wytnij 10 kółek, które będą miały tę samą wielkość. Najlepiej kształt owego kółeczka odrysować będzie na papierze. Możesz w tym celu skorzystać albo z kubka na kawę, albo z cyrkla. Możesz również przywiązać sznurek do ołówka (w miejscu, gdzie jest rysik). Z kolei drugi koniec sznurka przytrzymujesz wówczas palcem, na papierze. Ołówkiem wystarczy odrysowywać kółko, w międzyczasie dostosowując dokładną długość sznurka. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o ozdobach choinkowych.
 2. Teraz trzeba złożyć każde z kółek na równą połówkę. Sklej je ze sobą.
 3. Następnie należy rozłożyć sklejone kółeczka i uformować je na kształt kuli. Połącz je wówczas klejem – a raczej złącz ze sobą dwie skrajne połówki papieru.
 4. Pora na… zdobienie! Możesz ozdobić swoją papierową bombkę zupełnie tak, jak podpowiada wyobraźnia. A więc nadadzą się zarówno cekiny, jak i guziczki czy kolorowy brokat!
 5. Teraz czas na igłę. Z jej pomocą należy przymocować do bombki sznureczek. Trzeba będzie zawiązać go w supeł w ten sposób, by powstała zawieszka. Tak przygotowaną ozdobę powieś na choince!
Bombki z papieru podczas składania oraz porady jak zrobić bombki z papieru na choinkę i inne ozdoby świąteczne krok po kroku
Jak zrobić bombki z papieru? Praktyczny poradnik krok po kroku

Bombka przestrzenna, czyli ozdoba z… origami!

Możesz również pokusić się o nieco inną ozdobę papierową na choinkę, jaką jest kusudama – bombka origami, złożona z papierowych kwiatów. Do jej przygotowania przyda się 5 kwadratowych kartek, jakie będą miały taki sam wymiar.

 1. Przygotuj 12 kwiatów z origami. Zacznij od złożenia kartki na pół tak, by powstał z niej trójkąt.
 2. Następnie pociągnij do góry powstałe rogi – dzięki temu, otrzymasz kwadrat. Otwórz powstałe skrzydełka, wygładź je i zagnij w odwrotną stronę. Otwórz i wygładź.
 3. Zegnij trójkąty do siebie – dzięki temu powstaną na czworoboku dwa trójkąty. Zegnij następnie całość na pół (najlepiej w pionie).
 4. Zwiń figurę i sklej oba trójkąty. Właśnie powstała… bombka przestrzenna!
 5. Po utworzeniu wszystkich potrzebnych papierowych kwiatów, połącz je ze sobą. Nakładaj klej po zewnętrznej części kwiatowych płatków.
 6. Możesz połączyć poszczególne fragmenty wokół jednego kwiatka, jaki znajduje się w centrum. Dzięki temu utworzą się dwie połówki, jakie wystarczy pod koniec skleić w… jedną.
 7. Zanim jednak tego dokonasz, musisz zrobić zawleczkę! Wystarczy, że przeciągniesz żyłkę lub sznurek przez sam środek papierowej bombki.

Pozostało już tylko ozdobić powstałą bombkę origami, powiesić ją na drzewku i… cieszyć się własnoręcznie przygotowaną dekoracją świąteczną!

ikona podziel się Przekaż dalej