Co oznaczają słowa „brutto” i „netto”, jeśli chodzi o przechowywanie?

Pojemność przechowywania w sprzętach chłodzących jest mierzona w litrach. W specyfikacji modelu zobaczysz dwa pomiary; „brutto” i „netto”. Pojemność brutto to całkowita objętość chłodzonej przestrzeni. Pojemność netto to całkowita objętość chłodzonej przestrzeni dostępnej do przechowywania żywności i napojów, po uwzględnieniu cech konstrukcyjnych urządzenia. Należą do nich takie elementy, jak półki, stojaki na butelki, przegródki na nabiał schowki w drzwiach.

Co jest odpowiednie dla Twojego gospodarstwa domowego?

Jeśli jesteś osoba kupującą często, jednak niewielkie ilości jedzenia, lodówka z MediaExpert.pl - podblatowa lub chłodziarko-zamrażarka - może być wszystkim, czego potrzebujesz, aby mieć pod ręką sałatki, mięso i warzywa do gotowania.

Dla rodzin wielodzietnych i tych, którzy kupują zazwyczaj zapas żywności najlepszym wyborem będzie tzw. lodówka side by side dostępna na www.mediaexpert.pl. To idealny sprzęt, który pozwoli zaopatrzyć się w wielolitrowe zapasy mleka, niekończące się mini jogurty czy dobre wino, którego chętnie spróbujesz gdy już wszyscy będą spać.

Z pewnością wielu profesjonalistów i degustatorów powiedzą, że najlepszym rozwiązaniem jest osobna lodówka dla żywności, a osobna dla wina. Jednak dla amatorów tego trunku takie rozwiązanie z pewnością okaże się wystarczające.

Pojemność różnych typów lodówek

Jak można sobie wyobrazić, pojemność lub przestrzeń do przechowywania w lodówce zależy od rozmiaru, stylu i układu, który wybierzesz. Na przykład model w site by side będzie miał średnio pojemność od 300 do 600 litrów.

Następna w skali wielkości jest tradycyjna wolnostojąca chłodziarko-zamrażarka o średniej pojemności od 200 do 300 litrów. Modele najtrudniejsze do zaszeregowania pod kątem pojemności to modele zintegrowane, ponieważ opcje są tak różnorodne i elastyczne, od małych modeli podblatowych o pojemności użytkowej zaledwie 100 litrów do modeli o wysokości od ziemi do sufitu o pojemności wewnętrznej nawet 200 litrów.

W wielu kombinowanych modelach chłodziarko-zamrażarek możesz wybrać, czy wolisz podział w proporcji 50/50 na lodówkę i zamrażarkę, czy też podział na 70/30, aby stworzyć więcej świeżej żywności w domu. firmy prześcigają się w rozwiązaniach, aby odpowiednio dopasować swoje modele do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Pojemność różnych typów zamrażarek

W zamrażarce zawsze będzie mniej miejsca ze względu na grubość ścian izolacyjnych i mebli wewnętrznych, takich jak szuflady lub specjalistyczne przegródki. Wiele modeli posiada także kostkarkę do lodu. Chcąc nie chcąc taka lodówka z kostkarką z www.mediaexpert.pl będzie posiadała mniejszą powierzchnię mrożenia niż modele bez tego dodatku. Modele side by side mają standardowo minimum 200 litrów zamrażarki. Wolnostojące modele jednoczęściowe, zwyczajowo posiadają od 100 do 200 litrów pojemności zamrażarki, która w wypadku wielu gospodarstw domowych okazuje się powierzchnią wystarczającą.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej