Wózek spacerowy na wakacje – wybór spacerówki krok po kroku

O czym pamiętać, wybierając wózek spacerowy do podróżowania z dzieckiem?

Przy wyborze spacerówki najważniejsze jest, by można było łatwo ją przetransportować. Wózek powinien być przede wszystkim lekki i jak najmniejszy. Dzięki temu stanie się poręczniejszy, a na odprawie bagażowej bezpłatnie oddasz go do luku. Idealnie, gdy wózek spacerowy będzie składał się w jedną, niedużą część. Za zbyt duże i zbyt ciężkie wózki zazwyczaj doliczana jest dodatkowa odpłata na lotnisku, więc lepiej kilka razy przemyśleć kwestię zakupu.

Spacerówka to najlepsza alternatywa dla standardowego wózka. W przeciwieństwie do klasycznego, wózek spacerowy często waży o połowę mniej. Spacerówki składa się w bardzo prosty sposób, używając do tego odpowiedniego mechanizmu. Rzecz jasna obecność mechanizmu zależy od konkretnego modelu wózka i rozwiązań producenta. Mechanizm składania najczęściej posiadają wózki „parasolki”. Dzięki łatwemu złożeniu można taki wózek szybko przenieść, przewieźć, a później ponownie rozłożyć.

Najważniejsze cechy wózka spacerowego na podróż

Spacerówka dla dziecka, z którym wybierasz się w podróż, powinna posiadać kilka ważnych cech. Do tych najbardziej istotnych zalicza się:

  • Rozmiar wózka – po złożeniu powinien być jak najmniejszy. Spacerówka nie może zabierać połowy bagażnika samochodowego, a zgrabnie się w niego wkomponować. Musi dać się też złożyć tak, by zabrać ją bezpłatnie do samolotu.
  • Wygoda i lekkość wózka – spacerówka powinna być na tyle wygodna dla dziecka, by mogło spokojnie w niej zasnąć. Musi być też lekka, by można się było poruszać wózkiem po każdym terenie.
  • Łatwe składanie spacerówki – nie może być tak, że każdą część wózka będziesz składać pojedynczo. Wózek musi stanowić całość. Po pierwsze, tak będzie wygodniej. Po drugie, o wiele szybciej.
  • Zabezpieczenie wózka – zwróć uwagę na to, by spacerówka wyposażona była w pasy bezpieczeństwa. To bardzo istotny element wózka, zwłaszcza podczas podróży. Przyda się też barierka bądź pałąk, aby pociecha samowolnie nie wychodziła z wózka. Do systemu bezpieczeństwa wliczają się też kółka z hamulcem.

Na stronie https://www.bobowozki.com.pl/wozki-dzieciece/spacerowe/p/2_4 znajdziesz spacerówki, które posiadają wszystkie wyżej wymienione cechy. To odpowiednie wózki spacerowe zarówno do samolotu, jak i do samolotu. Świetnie sprawdzą się zatem w każdej podróży.

Najlepszy wózek spacerowy w podróż – jak wybrać?

Dodatkowe elementy spacerówki, które poprawią komfort podróży z dzieckiem

Bardzo ważna w spacerówce jest budka. Jej zadaniem jest ochrona dziecka przez deszczem, ale też przed szkodliwymi promieniami UV. W budkach na lato bardzo ważne są okna wentylacyjne, dzięki którym będzie możliwy przepływ powietrza. Okna pozwolą też na podglądanie pociechy i sprawdzanie, czy wszystko jest z nią w porządku. Dobrze, gdy budka jest poszerzana o dodatkowy panel ochronny. Wówczas można go sprytnie rozsunąć, by jeszcze lepiej odbijać promienie słoneczne.

Ułatwieniem w podróży są też obrotowe koła, dzięki którym sprawniej można poruszać się wózkiem po lotnisku. Jeżeli zdecydujesz się na podwójne kółka, jazda wózkiem po nierównej nawierzchni będzie płynniejsza i stabilniejsza. Zwróć też uwagę na oparcie wózka. Dobrze, by było regulowane. Spacerówka powinna mieć również dodatkowy kosz np. z siatki, w którym schowasz wszystkie niezbędne akcesoria dla dziecka.

Jak dokonać dobrego wyboru? Który wózek spacerowy jest najlepszy w podróż?

Zastanów się przede wszystkim, do czego ma służyć wózek. Ruszasz w góry i będziesz jeździć spacerówką po nierównym terenie? Zdecyduj się na spacerówkę z dużymi kołami oraz amortyzatorami. A może planujesz jeździć nim wyłącznie po płaskiej powierzchni? Wówczas wystarczy najprostsza, lekka spacerówka. Przed dokonaniem wyboru musisz też poznać preferencje swojego dziecka. Nie każdemu będzie odpowiadał ten sam model wózka.

Jeżeli spacerówka ma służyć do wspólnych podróży pomyśl, w jaki sposób będziecie się z dzieckiem przemieszczać oraz dokąd się docelowo wybieracie. Do samolotu i samochodu najlepiej sprawdzają się składane wózki spacerowe, które po złożeniu w dalszym ciągu stanowią jedną część. Za takie wózki z reguły nie trzeba dopłacać podczas odprawy bagażowej. Również w samochodzie nie zajmują one wiele miejsca. Możliwość szybkiego i łatwego złożenia wózka do podstawa. Dzięki temu przemieszczanie się z dzieckiem będzie proste, przyjemne i sprawne. Pamiętaj, dobra organizacja jest niezbędną częścią każdej podróży! Dotyczy to również wózka dla dziecka.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej