Zalety kabin bez brodzika

Kabina prysznicowa bez brodzika cieszy się coraz większą popularnością. Jest chętnie dobierana do nowoczesnych wnętrz, gdzie dominuje minimalizm oraz lekkość. Samo szkło oraz odpływ nie zabierają wiele miejsca, a dodatkowo nie rzucają się w oczy, jak by to miało miejsce w przypadku dużego brodzika.

Tego rodzaju minimalistyczne rozwiązania sprawdzą się nie tylko w nowoczesnych wnętrzach. O prostej kabinie warto pomyśleć także w niewielkich łazienkach. Kiedy jest mało miejsca, wstawienie dodatkowego brodzika będzie niekorzystnie wyglądać, a łazienka będzie wydawać się jeszcze mniejsza. Kabiny z samym odpływem liniowym możemy dowolnie dopasować do rozmiarów wnętrza. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby umieść je we wnękach i w mniej oczywistych miejscach.

Nie zapominajmy jednakże o najważniejszym – kabina bez brodzika jest znacznie wygodniejsza. Żeby wziąć prysznic, nie musimy pokonywać wysokiej bariery. Mamy również większą swobodę ruchu, kiedy kabina nie ogranicza nas z każdej strony. Ma to szczególne znaczenie w przypadku osób, które mają trudności z poruszaniem się. Zarówno starsi, jak i ludzie po przebytej rehabilitacji z całą pewnością docenią takie rozwiązania.

Kiedy warto postawić na kabinę z brodzikiem?

Cały czas jednak istnieje szereg sytuacji, w których kabina prysznicowa z brodzikiem jest najlepszym rozwiązaniem. Sięgają po nią osoby nie tylko ceniące sobie, taki rodzaj zabudowy, ale także ci, których łazienka nie pozwala na zainstalowanie kabiny z samym odpływem liniowym.

Musimy bowiem zdawać sobie sprawę, że prysznic bez brodzika wymaga znacznie większych nakładów pracy fachowców. Ponadto w nie każdej łazience możemy sobie pozwolić na tego rodzaju rozwiązanie.

Na tradycyjną kabinę prysznicową powinniśmy zdecydować się wtedy, gdy jest niemożliwe wyprofilowanie podłogi w łazience ze spadkiem co najmniej 2%. Ponadto niezwykle ważne jest, aby zachować przestrzeń o głębokości 11-15 cm, aby wmontować poszczególne elementy przyłączeniowe.

Z uwagi na tego rodzaju wymagania, kabiny typu walk-in mogą być niemożliwe do uzyskania w niektórych blokach. O prysznicu bez brodzika warto bowiem pomyśleć jeszcze na samym początku. Dzięki temu unikniemy nieprawidłowości. Niestety, ale źle zamontowana nowoczesna kabina może skutkować zalaniem nas albo sąsiadów. Szeroki wybór pryszniców, dopasowanych do naszych wnętrz, odnajdziemy na stronie: https://www.salonyhoff.pl/kabiny-prysznicowe/.

O czym warto pamiętać kupując kabinę prysznicową?

Kiedy decydujemy się na zakup kabiny prysznicowej, zwracamy uwagę przede wszystkim na jej wygląd oraz cenę. Jest to jak najbardziej zrozumiałe. W końcu chcemy, aby prysznic współgrał z całą łazienką, a koszt jego montażu nie przekroczył naszych możliwości finansowych.

Żeby kabina prysznicowa było jeszcze wygodniejsza, warto postawić na nowoczesne rozwiązania. Dodatkowe akcesoria pozwolą nam ukryć nieestetyczne rury. Natomiast dodatkowe systemy odpływowe oraz półki ułatwią proces mycia. Warto zatem zaopatrzyć się w kabinę, jak też w akcesoria montażowe i uchwyty, aby osiągnąć funkcjonalny i elegancki efekt.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej