1. Kanapa ogrodowa - szereg zastosowań

2. Sofy z technorattanu - lekkie i eleganckie

3. Kanapa ogrodowa - jak ją przechowywać?

4. Zadbaj o niezbędne akcesoria na sezon letni

Kanapa ogrodowa - szereg zastosowań

Idealna do wypoczynku kanapa ogrodowa, którą znaleźć można na stronie https://www.homebook.pl/produkty/sofy-ogrodowe znajdzie zastosowanie nie tylko w ogródku, ale i na tarasie czy balkonie. Wyposażenie się w takie akcesoria ogrodowe otworzy przed Tobą zupełnie nowe możliwości w zakresie spędzania wolnego czasu. To także dodatkowa przestrzeń do przyjmowania gości w letni dni, kiedy pogoda za oknem wręcz zaprasza do wyjścia z domu. Świeże powietrze, odpowiednia temperatura, promienie słoneczne - to wszystko stwarza idealną przestrzeń i niejako zaproszenie do przesiadywania na zewnątrz. Jest to zawsze ciekawsza i bardziej atrakcyjna forma spędzania wolnego czasu niż wśród murów. Praca zdalna w takich warunkach również będzie urozmaicona.

Sofy z technorattanu - lekkie i eleganckie

Kanapy ogrodowe występują dość często w wydaniu z technorattanu, który imituje wygląd tradycyjnych plecionek. Jednocześnie cechuje się on wysokim stopniem trwałości. To, co wyróżnia ten materiał to również to, że jest bardzo łatwy w utrzymaniu w czystości, co zdecydowanie ułatwi jego regularną pielęgnację i czyszczenie. Warto też wspomnieć, że technorattan powstał na wzór naturalnego rattanu. Nie wymaga specjalnej konserwacji - w okresie zimowym zaleca się jedynie schowanie w garażu lub nakrycie specjalnym pokrowcem. Kanapy wykonane z technorattanu są wykonywane ręcznie. Na rynku znajdziesz też ich tańsze odpowiedniki wykonane metoda odlewu. Nie są one jednak tak atrakcyjne, jak ich oryginalne pierwowzory.

Kanapa ogrodowa - jak ją przechowywać?

Zdecydowana większość ogrodowych kanap nie potrzebuje specjalnej konserwacji przed nadejściem okresu jesieni i zimy. To szczególnie ważne w przypadku mebli drewnianych. Drewno ma bowiem niekiedy skłonność do gromadzenia grzybów lub porostów. Z uwagi na to warto upewnić się, czy meble przed schowaniem do piwnicy lub garażu zostały odpowiednio przygotowane. Mowa tu o dokładnym umyciu powierzchni kanapy gorącą wodą z mydłem. Kolejny etap stanowi wysuszenie kanapy oraz naoliwienie jej. Wówczas można przystąpić do przykrycia kanapy specjalnym pokrowcem lub do schowania jej w bezpieczne, suche miejsce. Dzięki takiej formie konserwacji drewnianego mebla z pewnością będzie mógł on posłużyć przez wiele sezonów. Zabezpieczenie przed gniciem i rozwojem pleśni stanowi punkt wyjściowy właściwej pielęgnacji.

Zadbaj o niezbędne akcesoria na sezon letni

Inwestycja w komfort swój, jak i reszty domowników zawsze się opłaca. Niezależnie od tego, czy planujesz daleki wyjazd wakacyjny do naładowania akumulatorów, czy też nie - warto również zadbać o popołudniowe i weekendowe przyjemności. Spędzanie czasu na zewnątrz w letnie popołudnia i wieczory pozwoli wypocząć i przyjemnie spędzić czas.

Troska o takie małe przyjemności procentuje w dalszej perspektywie. Nie zwlekaj zatem - przejrzyj dostępne oferty kanap ogrodowych i zamów najlepszy dla siebie wariant, aby w pełni korzystać z uroków lata!

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej