Jaki koc dla dziecka wybrać?

Duży wybór wzorów i kolorów pozwala dopasować kolor kocyka do każdego wózka. Poza wybraniem ulubionego wzoru warto zwrócić uwagę na rozmiar kocyka. W zależności od tego, jak i kiedy dziecko będzie z niego korzystać. Do przedszkola warto wybrać nieco większy kocyk. Materiał, z jakiego wykonywane są kocyki, powinien być wysokiej jakości oraz z tworzyw niepowodujących u dzieci alergii. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na to, z jakiego tworzywa wykonany jest kocyk.Najlepsze będą kocyki z wysoko-gatunkowej bawełny, polaru lub bambusowe, ze względu na doskonałe właściwości.

Kocyk dziecięcy — dlaczego warto mieć osobny kocyk dla dziecka?

Osobny kocyk dla dziecka to doskonały pomysł, nie tylko ze względu na odpowiedni, mniejszy wymiar. Dlaczego dziecko powinno mieć swój kocyk?

  • Skóra dziecka jet bardzo delikatna i wrażliwa. Dlatego dzieci są bardziej narażone na podrażnienia, z tego powodu tekstylia przeznaczone dla najmłodszych powinny być wyjątkowo delikatne i miękkie.
  • Kocyk dla dziecka dzięki swoim wymiarom z powodzeniem zmieści się w wózku i będzie łatwy do zabrania w podróż. Dzieci często zasypiają w podróży, a niewielkich rozmiarów ulubiony kocyk pozwoli dziecku poczuć się bezpiecznie i zasnąć.
  • Dzieci często przywiązują się do swoich kocyków i bardzo lubią mieć swój kocyk, który potem mogą zabrać, np. do przedszkola czy na wyjazd.
  • Kocyki dziecięce wykonane z najwyższej jakości antyalergicznych materiałów będą bezpieczne dla każdego dziecka.
  • Kocyk może służyć także jako mata do zabawy i wyznaczać dziecku bezpieczną, przestrzeń.
  • Duży wybór umożliwia odnalezienie kocyka dla dziecka z motywem z ulubionej bajki. Atrakcyjny wizualnie kocyk będzie dodatkowym atutem.

Otulacze dla niemowląt

Otulacze dla niemowląt to tekstylia dla dzieci pod postacią kwadratowej chusty, które mogą mieć kilka różnych zastosowań. Stosowanie otulaczy jest zalecane przez lekarzy dla niemowląt do 3 miesiąca życia. Dlaczego? Ponieważ doskonale otulają dziecko, imitując tym samym ciasnotę panującą w brzuchu przed narodzinami. Owinięte w otulacz niemowlę czuje się bezpiecznie i łatwo się uspokaja. Otulacze można także wykorzystywać jako podkład na przewijak, czy kocyk dla dziecka. Należy zadbać o to, by otulacz dla dziecka był dedykowany dzieciom, czyli z odpowiednio dobranych tkanin. Nie należy zawijać dziecka w każdą przypadkową chustę, ponieważ nie każdy materiał zapewni maluchowi odpowiednią dla wygody i zdrowia cyrkulację powietrza. Bambusowe, czy bawełniane otulacze dla niemowląt będą miały odpowiednią cyrkulację powietrza i nie będą wywoływały podrażnień skórnych.

Artykuł napisany we współpracy z darymex.pl

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej