Odkurzacze bezworkowe jak działają?

Odkurzacz bezworkowy nazywany jest także odkurzaczem cyklonowym. W tradycyjnych urządzeniach zamontowany jest wymienny worek. To właśnie do niego trafiają śmieci podczas odkurzania. Po kilku bądź kilkunastu sprzątaniach urządzenie się napełnia i worek należy wymienić. Nie jest to bardzo uciążliwe, jednak czasami zdarza się, że zapominamy o zakupie zbiorników. Dodatkowo stare odkurzacze, które nie są już w produkcji, mogą korzystać z przestarzałego typu worków. W takiej sytuacji pojawiają się trudności z nabyciem odpowiedniego modelu. Aby zapobiec podobnym sytuacjom, firmy specjalizujące się w produkcji sprzętu AGD już kilkadziesiąt lat temu opracowały projekt odkurzacza bezworkowe. Oczywiście od pojawienia się pierwszego modelu minęło wiele lat, więc dzisiejsze urządzenia znacznie różnią się od swoich poprzedników mocą, gabarytami, liczbą funkcji czy designem. 

Działanie odkurzacza bezworkowego jest bardzo proste. Sprzęty tego typu wyposażono w specjalny pojemnik. Do niego trafiają zabrudzenia. Nie trzeba go jednak wymieniać po napełnieniu. Wystarczy wyrzucić zawartość i ponownie zamontować zbiornik. Dzięki temu nie musisz wymieniać worków i pamietać o ich kupnie. Odkurzacze bezworkowe wsysają powietrze wraz z kurzem oraz śmieciami. Siła odśrodkowa, wytworzona za pomocą ruchu wirowego, transportuje zabrudzenia do wspomnianego już pojemnika. Nowoczesne odkurzacze bezworkowe są często wyposażone w specjalne filtry HEPA. Odpowiadają one za oczyszczenia powietrza. Szeroki wybór zaawansowanych produktów tego typu znajdziesz pod następującym linkiem: https://www.neonet.pl/odkurzacze/odkurzacze-klasyczne-bezworkowe.html

Odkurzacz tradycyjny czy bezworkowy - jaki wybrać?

Tradycyjne i bezworkowe odkurzacze różnią się przede wszystkim budową. Jeśli doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że masz tendencję do zapominania i kupno kolejnego opakowania worków może wypaść Ci z głowy, wybierz produkt z wbudowanym pojemnikiem. Warto także zwrócić uwagę na parametry poszczególnych modeli. Porównywarki odkurzaczy pomogą Ci znaleźć sprzęt najbardziej odpowiadający Twoim potrzebom. Trudno ocenić, który z odkurzaczy jest bardziej wydajny. W głównej mierze zależy to od rozwiązań technologicznych, jakie stosują producenci sprzętu AGD. 

Dla kogo odkurzacz bezworkowy?

Bezworkowy odkurzacz to idealny zakup w przypadku alergików. Wspomniane już filtry HEPA dokładnie oczyszczają powietrze, niwelując tym samym szkodliwe alergeny oraz roztocza. Odkurzacze bezworkowe sprawdzą się także w domach i mieszkaniach ze zwierzętami, które również sprawiają, że alergenów może być więcej. 

Na co zwrócić uwagę wybierając odkurzacz bezworkowy?

Wybierając odkurzacz bezworkowy, musisz odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Przede wszystkim dokładnie określ swoje możliwości finansowe. Dzięki temu znacznie zawęzisz krąg poszukiwań. Na rynku dostępne są modele z podstawowymi funkcjami oraz bardziej zaawansowanymi. Dlatego każda osoba ma szansę kupić produkt idealnie spełniający wymagania i oczekiwania. Warto także zastanowić się, jaki rozmiar urządzenia jest potrzebny. W mniejszych mieszkaniach, gdzie powierzchnia do magazynowania jest ograniczona, mogą pojawić się trudności z przechowywaniem większego modelu. Oceń także, jak często odkurzasz mieszkanie. Wysoki stopień eksploatacji wymaga urządzeń do zadań specjalnych. Kluczową rolę odgrywa także odkurzacza. Im jest ona większa tym szybciej i wydajniej pracuje urządzenie. warto także zwrócić uwagę na liczbę i rodzaj końcówek. Każdy odkurzacz oferuje inne szczotki, dlatego przed ostateczną decyzją sprawdź, czy wybrany przez Ciebie model ma dokładnie te, których potrzebujesz (np. wydajna szczotka do dywanów lub cienka końcówka pozwalająca na wyczyszczenie wąskich szczelin). Odkurzacze powinny być wyposażone w kółka wykonane z tworzywa, które nie niszczy podłogi. 

Zakup odkurzacza to inwestycja na kilka lat. Dlatego zdecyduj się na produkt z mocą i wytrzymałą obudową. Podczas odkurzania sprzęty często obijają się o ściany lub meble. Dlatego materiały, które nie są odporne na uszkodzenia mechaniczne, mogą nie przetrwać nawet roku. Postępując zgodnie z powyższymi zasadami, masz stuprocentową pewność, że uda Ci się znaleźć idealny odkurzacz bezworkowy.  

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej