Miejsce na ten rodzaj schowka można tak naprawdę wygospodarować w każdym mieszkaniu - niezależnie od tego, czy dysponujemy małym, czy dużym metrażem. W każdym domu zawsze przyda się dodatkowa przestrzeń.

Dodatkowe schowki w domu - czy warto?

Nie da się ukryć, że wszelkiego rodzaju schowki kojarzą się z dawnymi czasami. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu w każdym domu można było spotkać pawlacz. Ta niewielka szafka to idealny sposób na przechowywanie rzeczy, z których aktualnie nie korzystamy. Co więcej, dzięki takim schowkom jesteśmy w stanie utrzymać porządek w mieszkaniu. A sezonowa odzież czy obuwie może spokojnie czekać na swoją kolej i nie zajmować zbędnego miejsca np. w przedpokoju. To idealny sposób z jednej strony na zaoszczędzenie przestrzeni, a z drugiej na maksymalne jej wykorzystanie.

Pawlacz - dyskrecja i funkcjonalność w jednym

Pawlacz to wyjątkowy mebel, który łączy w sobie dyskrecję oraz funkcjonalność. Najczęściej znajduje się on we wnęce ściany. Taka lokalizacja sprawia, że ten element wyposażenia wnętrza nie wyróżnia się na tle innych mebli. W przypadku nowoczesnych mieszkań pawlacze można spotkać w okolicach szafek lub szaf pod zabudowę. Zazwyczaj są one idealnie dopasowane do całej aranżacji i sprawiają, że przedpokój wygląda elegancko i minimalistycznie. Warto dodać, że praktycznie każdy pawlacz można podzielić na części i zastosować w nim liczne przegrody i półki. Co więcej, aktualnie mamy także możliwość zamontowania w środku szuflad typu cargo lub standardowych półek mocowanych na rolkach i prowadnicach. Dzięki temu nie będziemy mieć problemu z dostępem do rzeczy znajdujących się na końcu pawlacza.

Pawlacz - praktyczny schowek w Twoim domu
Pawlacz - praktyczny schowek w Twoim domu

Co zagwarantuje wygodne korzystanie z pawlacza?

W wielu przypadkach te meble są umieszczone wysoko, co sprawia, że korzystanie z nich może sprawiać niewielkie problemy. Dlatego podczas zakupu warto zwrócić uwagę na sposób otwierania pawlacza. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest uchylna klapa lub przesuwne panele na froncie. Tradycyjne otwieranie szafki sprawdzi się wyłącznie wtedy, gdy schowek nie jest szeroki. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wewnątrz zostało zainstalowane także subtelne oświetlenie. Mała lampka na baterie sprawi, że na poszukiwanie potrzebnych przedmiotów nie stracimy zbyt dużo czasu.

Designerskie pawlacze do przedpokoju od Górna Półka

Designerskie pawlacze dostępne w ofercie sklepu Górna Półka pasują do każdego mieszkania. Ich klasyczny, a z drugiej strony nowoczesny wygląd to gwarancja efektownej i cieszącej oko przestrzeni. Warto dodać, że meble tej marki są wyposażone hydrauliczny siłownik, który sprawia, że drzwiczki opadają powoli i są bezpieczne w użytkowaniu. Co więcej, pawlacz Górnej Półki można bez problemu łączyć z innymi meblami z oferty tego sklepu internetowego. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby podczas aranżacji przedpokoju wybrać szafkę na buty lub wieszak z panelami tapicerowanymi. Do tych elementów wyposażenia wnętrz bez problemu dopasujemy pawlacz, który będzie wyglądał spójnie.

Nowoczesne pawlacze to świetny pomysł na aranżację wolnej przestrzeni, szczególnie wtedy, gdy potrzebujemy nieco miejsca do przechowywania. Te wyjątkowe i funkcjonalne elementy wyposażenia wnętrz zajmują niewielką część na ścianie. Jeśli są dobrze zaprojektowane - pomagają w utrzymaniu porządku.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej