W których stylach stawia się na białe meble?

Stresy i napięcia związane z pracą i innymi, codziennymi obowiązkami w domu powinny mieć szansę się wyciszyć. Właśnie dlatego to, jakimi przedmiotami otaczamy się w przestrzeni mieszkalnej, jest tak bardzo ważne.

Biel kojarzy się z czystością i harmonią. Nowoczesne aranżacje udowadniają, że z pomocą białych mebli można stworzyć wnętrze przytulne i jednocześnie nadające przestrzeni klasy i świeżości. Żeby się o tym przekonać, nie trzeba szukać daleko; wystarczy poświęcić chwilę i zapoznać się bliżej z cieszącym się ogromną popularnością stylem skandynawskim. "W takich aranżacjach dominuje prostota formy i minimalizm, przejawiające się w ergonomicznych, funkcjonalnych meblach o jasnej kolorystyce, często stworzonych z drewna"... mówi Paweł Madej- specjalista ds. wyposażenia wnętrz sklepu meblowego Edinos. Urządzając pomieszczenie zgodne ze stylem skandynawskim, warto więc wyposażyć się w białą szafkę rtv o prostej, szlachetnej formie.

Aby podkreślić charakter pomieszczenia, dobrym pomysłem jest wybór modelu posiadającego drewniane elementy lub detale.
Piękno i spokój- Biała szafka rtv
Piękno i spokój- Biała szafka rtv

Kliknij w powyższe zdjęcie, aby zapoznać się z ofertą białych szafek sklepu Edinos.pl

Innym przykładem stylu, w którym biała szafka rtv sprawdzi się doskonale, jest styl industrialny. Cechuje go surowość, neutralna paleta kolorystyczna, bardzo uproszczone, oszczędne formy, pozbawione dodatkowych dekoracji. Prosta, biała szafka rtv będzie idealnie współgrać z pomieszczeniem, niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na model z drewnianymi elementami czy bez.

Nie tylko styl skandynawski i industrialny, czyli kiedy jeszcze warto postawić na białe meble?

Styl industrialny i skandynawski to ważne przykłady wykorzystania białej szafki rtv, ale zastosowań jasnych mebli jest o wiele więcej. Przypadną również do gustu osobom, które lubią aranżacyjne eksperymenty i regularne zmiany wystroju mieszkania. Białe meble traktować można jako uniwersalną bazę, pozwalającą w mgnieniu oka nadać mieszkaniu zupełnie nowy wygląd. Wystarczy dobrać odpowiednie dodatki, które nawiązują do siebie pod względem koloru, tekstury i kształtu. Tą drogą możemy tanio, małym nakładem pracy i czasu zmienić dotychczasowy wystrój i dopasować go do np. aktualnej pory roku, zmieniających się trendów czy po prostu do naszych zmieniających się preferencji.

Piękno i spokój- Biała szafka rtv
Piękno i spokój- Biała szafka rtv

Jak widać, białe meble nie tylko napawają spokojem i koją pobudzone codziennymi bodźcami zmysły, chociaż te cechy wyposażenia powinny być dla nas szczególnie ważne, jeśli urządzamy przestrzeń mieszkalną. Do ich zalet należy zaliczyć również to, że wpisują się w aktualnie panujące trendy. Co również ważne - posiadają ogromny potencjał aranżacyjny, który można z powodzeniem wykorzystać, gdy dany trend nam się znudzi. Białe meble są więc atrakcyjną gratką dla każdego, kto stawia na uniwersalność, funkcjonalność oraz nie cierpi nudy.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej