Jakie są najważniejsze zalety rolet zewnętrznych?

Rolety zewnętrzne są rozwiązaniem bardzo praktycznym, które sprawdza się zwłaszcza w przypadku nowoczesnych domów, charakteryzujących się wyjątkowo okazałymi, dużymi przeszkleniami. Dzięki nim można liczyć na lepszą izolację cieplną i akustyczną budynku, co ma bezpośredni wpływ na komfort domowników. Nie bez znaczenia jest też ochrona ich prywatności, jaką rolety dają – zwłaszcza gdy chodzi o przechodniów czy sąsiadów. Niewątpliwą zaletą rolet jest też trwałość i estetyczny wygląd. Powinny być one na tyle nietransparentne, aby w godzinach wieczornych i przy zapalonym sztucznym świetle ograniczały widoczność osobom nieuprawnionym i przypadkowym, a za dnia chroniły domowe rośliny doniczkowe przed ostrym i palącym słońcem. Zajrzyj do sklepu internetowego dopasujrolety.pl i zapoznaj się z rozwiązaniami najchętniej wybieranymi przez klientów. Znajdziesz tu szeroki wybór produktów, takich jak rolety natynkowe i podtynkowe, plisowane, modele z zabezpieczeniem antywłamaniowym czy markizy.

Rolety natynkowe i podtynkowe – najważniejsze różnice

Jeśli chodzi o inwestorów wyjątkowo wymagających, którzy przykładają bardzo dużą wagę do estetyki wykończenia budynku, świetnym rozwiązaniem mogą okazać się rolety podtynkowe. Jak sama nazwa sugeruje, puszka rolety jest schowana pod tynkiem i jest niewidoczna dla oka. Brak wystających elementów wpływa pozytywnie na poziom estetyki elewacji i elementów stolarki – zarówno okiennej, jak i drzwiowej. Należy jednak pamiętać, że ten rodzaj rolety powinno się zamontować na odpowiednim etapie budowy domu. Rolety natynkowe z kolei będą odpowiednim rozwiązaniem dla tych inwestorów, którzy już mieszkają w budynku i którym zależy na zaopatrzeniu się w rozwiązania chroniące prywatność i umożliwiające kontrolowanie wpadania słońca do wnętrza domu. W przypadku rolet natynkowych w sklepach można nabyć zarówno modele z okrągłymi, jak i z kwadratowymi puszkami. Warto dopasować je do stylistyki budynku i własnych preferencji.

Jakie rolety na drzwi balkonowe i tarasowe warto wybrać?

Nowoczesne budownictwo charakteryzuje się imponującymi przeszkleniami oraz wygodnymi, przesuwnymi drzwiami balkonowymi oraz tarasowymi, przez które można podziwiać piękny ogród. Jakie rolety sprawdzą się w ich przypadku najlepiej? Na co warto zwrócić uwagę? Istotnym aspektem jest przede wszystkim komfort korzystania z nich. Rolety powinny być dopasowane na tyle aby nie przysłaniały klamki drzwiowej, zapewniając w pełni nieograniczone otwieranie, jak i zamykanie skrzydła. W tym przypadku odpowiednim wyborem może okazać się roleta dzień-noc. Przy wyborze rolety warto zwrócić również uwagę na sposób jej zdejmowania – będzie to istotne podczas rutynowego mycia okien. Nie bez znaczenia jest również kolor i faktura materiału, z którego roleta została uszyta.

Rolety plisowane – dekoracja o praktycznym zastosowaniu

Z mody wciąż nie wychodzą rolety plisowane, które można zamówić zarówno na okna, jak i drzwi tarasowe. Mają one wierne grono swoich zwolenników głównie z uwagi na możliwość uformowania materiału w odpowiednie dla siebie ułożenie. Plisy ograniczają dostęp światła dziennego w okresie największych upałów. Wieczorami i za dnia chronią też prywatność i spokój domowników.

Okna przesuwne - jakie rozwiązania sprawdzą się najlepiej w ich przypadku?

Rozwiązaniem odpowiednim w przypadku dużych okien przesuwnych również będą rolety zewnętrzne. Podobnie jak przy drzwiach balkonowych i tarasowych ograniczają dostęp silnego światła słonecznego, które może prowadzić do nadmiernego nagrzewania się pomieszczenia, a nawet do niszczenia roślin doniczkowych. Tu również istotna jest ochrona prywatności domowników.W sezonie jesienno-zimowym nie bez znaczenia jest ich funkcja izolacyjna, która pozwala ograniczyć niepotrzebne straty cieplne i zoptymalizować rachunki za energię elektryczną.

Dlaczego warto kupować w sklepie dopasujrolety.pl?

Jedną z największych korzyści związanych z robieniem zakupów w sklepie internetowym dopasujrolety.pl jest możliwość zamówienia produktu, który zostanie wykonany zgodnie z określoną specyfikacją. To pozwala jeszcze lepiej dopasować rozwiązania do konkretnych potrzeb, wielkości okien i drzwi balkonowych czy tarasowych. Istotną wartością nabywanych tu produktów jest 2-letni okres gwarancyjny, który chroni kupującego w razie pojawienia się jakichkolwiek problemów z towarem. Świadczy to również o jakości rolet, co do której producent nie ma najmniejszych wątpliwości. Osoby, które potrzebujące fachowego doradztwa oraz kompleksowej usługi montażu, również znajdą tu to, czego szukają.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej