Eleganckie pościele bawełniane, satynowe lub frotte

Łóżko w każdej sypialni stanowi serce tego wnętrza i wpływa na odbiór wnętrza sypialni. Wypoczynek pełni w naszym życiu ważną rolę, zdrowy sen jest podstawą dobrego funkcjonowania na co dzień. Dzięki niemu możemy być efektywni w pracy i zdrowsi. Jednym z czynników wpływających na zdrowy sen jest wybór odpowiedniej pościeli. Choć największą popularnością cieszą się te zwykłe pościele bawełniane, to w sklepach możemy kupić także satynowe, frotté i flanelowe. Dzięki temu oprócz chłodnej w dotyku i eleganckiej pościeli satynowej na lato, w szafie możemy mieć schowaną zwykłą bawełnianą na okres przejściowy, a także ciepłą flanelową pościel na chłodniejsze miesiące. Odpowiednie kolory materiałów pozwolą dopasować inne tekstylia domowe i stworzyć wnętrze, które będzie odpowiadało aurze panującej na zewnątrz.

Narzuty na łóżko – koc i ochrona pościeli w jednym!

Jeśli już kupimy elegancką pościel do sypialni, to warto pomyśleć o czymś, co ochroni ją przed kurzem i zabrudzeniami. Dzięki temu będziemy mogli dłużej cieszyć się jej świeżością i atrakcyjnym wyglądem. W tej roli najlepiej sprawdzi się gruba narzuta na łóżko, która będzie także pełnić funkcję dekoracyjną w sypialni. Łóżko pościelone przy pomocy narzuty będzie sprawiać schludne i dobre wrażenie przez cały dzień, kiedy to z łóżka nie korzystamy. Co istotne, narzuta na łóżko świetnie sprawdzi się także w salonie jako koc na popołudniową drzemkę. Narzutę można także używać jako okrycie wierzchnie podczas wypoczynku na kanapie w salonie. Narzuty na łóżko są łatwe w pielęgnacji i zwykle szybkoschnące. Można prać je w pralce i cieszyć się ich ciekawym wzornictwem na co dzień.

Ozdobne poszewki i poduszki dekoracyjne

Skoro mamy już pościel oraz narzutę na łóżko, to warto zwieńczyć czymś cały wystrój łóżka. Taką wisienką na torcie będą poszewki na poduszki dekoracyjne. Możemy je wybierać spośród setek różnych wzorów, kolorów i materiałów dostępnych na rynku. Z tego powodu bez problemu stworzymy kilka różnych zestawów w zależności od użytej narzuty czy kompletu pościeli. Poszewki na poduszki dekoracyjne sprawdzą się równie dobrze w salonie i będą pełnić funkcję dodatkowej podpory lędźwi lub głowy. Spośród oferty możemy wybrać gotowe poduszki dekoracyjne w różnych niestandardowych rozmiarach czy wzorach lub zdecydować się na poszewki dekoracyjne w przypadku, gdy mamy już swoje poduszki w określonych rozmiarach. Zwykle poszewki zarówno z poduszek dekoracyjnych jak i te dekoracyjne możemy prać w pralce lub w rękach. Sposób pielęgnacji zwykle zależy od materiałów, z jakich wykonane są te ozdobne tekstylia. Atrakcyjne poduszki dekoracyjne i poszewki znajdziesz pod adresem: https://room99.pl/pl/c/Poduszki-ozdobne/173

Zaciemniające zasłony do sypialni

Choć obecnie coraz popularniejszy jest trend na plisy lub stylowe rolety na okna, to wiele osób wciąż niezmiennie wybiera eleganckie zasłony. Jeśli chodzi o sypialnię, to ważne jest, by oprócz odpowiedniej stylistyki pełniły one także funkcję praktyczną. Oznacza to oczywiście odpowiednio dostosowany materiał, który nie przepuści zbyt dużej ilości światła i pozwoli tym samym cieszyć się sennym porankiem dłużej. Tego typu zasłony zaciemniające docenią w szczególności posiadacze sypialni z oknami na wschód lub też ludzie mieszkający blisko latarni miejskiej, lub ulicy.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej