Baterie łazienkowe – wachlarz możliwości 

W aranżacji łazienki każdy detal ma znaczenie, dlatego armatura sanitarna nie może zostać wybrana w przypadkowy sposób. Baterie natryskowe, wannowe i umywalkowe muszą zostać dopasowane pod względem estetyki całego wnętrza, ale również ze względu na praktyczne właściwości. Producenci oferują rozmaite wersje armatury, dlatego warto zapoznać się przynajmniej z podstawowymi możliwościami. Baterie stojące to jedna z głównych propozycji – często są stosowane do umywalek, wanien i bidetów. Popularnością cieszą się warianty ekologiczne, które sprzyjają oszczędzaniu wody i równocześnie pieniędzy. Wśród chętnie wykorzystywanych opcji znajdują się baterie z pojedynczym uchwytem, który ułatwia regulowanie przepływu i temperatury wody. Nie można też zapominać o bateriach ściennych, które z powodzeniem stosuje się pod prysznicem i nad wanną. Wybór armatury nie może zostać pozostawiony na koniec urządzania łazienki, ponieważ baterie montuje się w różny sposób. Wybierając baterie podtynkowe, które cechują się wysoką estetyką ze względu na ukrycie mechanizmu w ścianie, trzeba mieć świadomość, że muszą zostać zainstalowane przed wykończeniem ścian. Ten typ baterii wymaga planowania montażu już w momencie opracowywania projektu łazienki. Najczęściej wykorzystuje się go przy wannach i w kabinach prysznicowych. Na zewnątrz widać tylko dźwignię z przełącznikiem, reszta jest ukryta w ścianie.

Istotne kwestie dotyczące wyboru armatury 

Ceramika i armatura łazienkowa powinny prezentować się razem nienagannie. Harmonia stylistyki odgrywa znaczącą rolę. Na dodatek oba elementy muszą być dostosowane do pozostałych elementów aranżacji pomieszczenia. W pierwszej kolejności należy brać pod uwagę funkcjonalność armatury, dlatego trzeba zastanowić się, jaki sposób montażu wybieramy. Różnorodne warianty armatury w korzystnej cenie proponuje https://plusoutlet.pl. Outlet internetowy jest doskonałym miejscem, aby kupić wyposażenie cenionych producentów i obniżyć koszt wyposażenia łazienki. Warto zainwestować w armaturę lepszej jakości, która zawsze kosztuje nieco więcej, ponieważ najtańsze rozwiązania niestety najszybciej się psują, co w efekcie generuje większe koszty w krótkim czasie.

Jak utrzymać armaturę w czystości?

Aby armatura nie przysparzała problemów w kwestii utrzymania czystości, najlepiej wybierać warianty o prostych kształtach. Wszelkie zagłębienia i zakamarki kumulują brud oraz sprzyjają narastaniu kamienia. Armaturę myje się wodą i zwykłymi środkami czystości, najlepiej przeznaczonymi do czyszczenia wyposażenia łazienki. Zaleca się stosowanie delikatnej ściereczki z mikrofibry. Powierzchni chromowanych i barwionych nie należy czyścić preparatami zawierającymi drobinki ścierne.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej