Jeśli masz już doświadczenie związane z malowaniem paznokci przy pomocy lakierów hybrydowych, na pewno pamiętasz swoje pierwsze decyzje zakupowe i ogrom produktów, spośród których musiałaś wybrać bazy, topy, lampy i niezbędne narzędzia. W przypadku żeli do przedłużania paznokci czekają na Ciebie podobne wyzwania. Na szczęście jesteśmy tu po to, żeby pomóc Ci wybrać odpowiednie produkty, a także omówić, czym charakteryzują się najpopularniejsze z nich.

Rodzaje żeli do paznokci

Jeśli przeglądałaś już oferty sklepów, pod kątek żeli do przedłużania paznokci, na pewno zwróciłaś uwagę na dwa typy produktów, które najczęściej pojawiają się w ofertach popularnych marek. Pierwszy z nich to tzw. galaretki. Nazwa zapożyczona od charakterystycznego deseru nie jest tu oczywiście przypadkowa. Galaretki, które często oznaczone są także jako „jelly” to gęste żele do paznokci. Ich konsystencja sprawia, że nakładanie wymaga wprawy i doświadczenia. Właśnie dlatego galaretki są wybierane przede wszystkim przez profesjonalne manicurzystki. Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z żelami do przedłużania paznokci, powinny wybrać produkty oznaczone jako „samopoziomujące”. Ich konsystencja jest nieco rzadsza niż w przypadku galaretek. Dzięki temu, po nałożeniu produktu, gęsty żel do przedłużania paznokci sam utworzy jednolitą i gładką taflę, a my nie będziemy musiały go dodatkowo rozprowadzać.

Dobre żele do przedłużania paznokci: technika nakładania

Jeśli zdecydowałaś już, który rodzaj żelu do paznokci będzie dla Ciebie odpowiedni, pozostaje już tylko wybrać kolor i rozpocząć pracę nad przedłużaniem. Zacznij od przygotowania płytki. Skróć paznokieć do minimalnej długości, a następnie oszlifuj ze wszystkich stron, aby żel dobrze się trzymał. Zanim przejdziesz do kolejnego etapu pracy, przetrzyj płytkę cleanerem. Na tak przygotowany paznokieć nałóż primer i poczekaj, aż odparuje. Środek ten sprawi, że żel do przedłużania paznokci jeszcze lepiej połączy się z płytką.

Przygotowania mamy za sobą. Pora na najtrudniejszą pracę. Podłóż pod paznokieć formę i w razie potrzeby przytnij do pożądanego kształtu, a następnie zamocuj. Rozpocznij nakładanie gęstego żelu do paznokci, tworząc tym samym szkielet dla Twojego nowego manicure’u. Zacznij od wolnego brzegu, dopracowując stopniowo kształt i długość. Żel utwardzaj pod lampą UV przez 30-60 sekund. Na tym etapie możesz już usunąć szablon spod paznokcia. Nałóż kolejną warstwę żelu do przedłużania paznokci i ponownie utwardź pod lampą. Na koniec pozostaje już tylko skorzystanie z cleanera i wypracowanie odpowiedniego kształtu za pomocą pilnika do paznokci żelowych.

Jakie żele do przedłużania paznokci wybrać?

Nawet jeśli wykonujesz swój manicure w domu, warto postawić na dobre żele do przedłużania paznokci, z których chętnie korzystają również profesjonaliści. Na stronie sklepu Cosmetics Zone można znaleźć wiele sprawdzonych produktów w dobrych cenach: https://lakieryhybrydowe.pl/pl/c/ZELE-DO-PRZEDLUZANIA-PAZNOKCI/137. Warto przy tym zwrócić uwagę na promocje, które pozwalają dodatkowo zaoszczędzić. Jeśli szukasz galaretek wybierz linię ICE JELLY. Będzie to najlepsze rozwiązanie dla profesjonalistów. Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z żelami do przedłużania paznokci, na pewno docenią serię UV LED.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej