Dzięki temu, jeżeli chcesz, możesz zrezygnować z dodatkowych elementów zdobiących okno. Obecnie wybór rolet jest bardzo duży. Sprawdź, które z nich będą najlepiej pasować do Twojego mieszkania lub domu.

Rolety rzymskie – wprowadź klasyczną elegancję do swojego salonu

Rolety rzymskie to propozycja dla osób, które szukają rozwiązań pozwalających podkreślić minimalistyczną i klasyczną elegancję pomieszczenia. W odróżnieniu od klasycznych rolet, materiał nie jest nawijany na drążek. Tutaj jest on podciągany do góry. Takie rozwiązanie sprawia, że z tkaniny tworzą się efektowne fałdy, przypominające nieco drapowania stosowane przy firanach lub zasłonach. Decydując się na rolety rzymskie, możesz wybrać też mechanizm sterowania nimi. Do wyboru jest system sznurkowy oraz koralikowy. W pierwszym rozwiązaniu roleta blokuje się na wybranej pozycji, gdy zaciągniesz sznurek pod kątem 45 stopni w stosunku do ściany. W drugim, aby zatrzymała się na wysokości, jakiej chcesz, musisz nałożyć w odpowiednim miejscu element blokujący.

Rolety w kasecie – wybierz najlepszą opcję dla siebie

Jeżeli wolisz klasyczne rolety, postaw na te montowane w kasecie. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na ich wysoką estetykę. Drążek, na jaki nawijana jest tkanina, ukryty jest w kasecie. Dzięki czemu cały produkt prezentuje się bardzo ładnie i schludnie na oknie. Dodatkowo rolety tego typu dostępne są w wielu wariantach. Możesz np. zdecydować się na rolety typu dzień noc. Sprawdzają się one szczególnie w jadalniach i salonach. Do sypialni możesz natomiast wybrać rolety w kasecie wykonane z tkaniny zaciemniającej. Jeżeli zależy Ci na wysoce dekoracyjnym efekcie, wybierz produkt wykonany z materiału żakardowego lub z nadrukowanym efektownym, nowoczesnym wzorem. Wszystkie dostępne opcje rolet w kasecie możesz sprawdzić na stronie ich producenta, np. tutaj: https://www.karnix.pl/rolety-marki-karnix-galeria-produktow.html.

Rolety okienne - nowoczesne rozwiązania do naszego domu
Rolety okienne - nowoczesne rozwiązania do naszego domu

Plisy i rolety dachowe – poznaj sprytne rozwiązania na poddasze

Ciekawą grupą produktów są też propozycje przygotowane z myślą o oknach dachowych. Tutaj szczególnie wyróżniają się plisy i rolety dachowe. W pierwszym przypadku tkanina jest plisowana, dzięki czemu może złożyć się w „harmonijkę” na oknie. To pozwala też ją zaciągać od dołu, jak i od góry. Taki system sterowania umożliwia na ustawienie tkaniny praktycznie w dowolnym położeniu np. zasłonić tylko dolną lub górną połowę, a także wyłącznie środek okna.

Druga propozycja, czyli rolety dachowe są skonstruowane tak, aby tkanina nie odstawała od skrzydła okiennego. Nawet w sytuacji, gdy jest ono uchylone, prowadnice dobrze trzymają tkaninę na miejscu. Wyposażone są one także w mechanizm samoistnie zwijający materiał do góry. Dzięki czemu zostały wyeliminowane sznureczki czy koraliki, których używa się w tradycyjnych roletach do podciągania tkaniny do góry.

Znanym producentem rolet okiennych na polskim rynku jest firma Karnix, oferująca najwyższą jakość produktu, błyskawiczną realizację zamówienia oraz bezpieczną wysyłkę do klienta za pomocą firmy kurierskiej.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej