Rolety wewnętrzne na https://www.velux.pl/produkty/rolety-i-markizy umożliwiają kontrolę ilości wpadającego do pomieszczenia światła, w zależności od potrzeb domowników. Będą także idealnym uzupełnieniem stylizacji wnętrza, gdyż dostępne są w wielu wzorach i kolorach. Najlepiej dobierać je do funkcji pomieszczenia, w którym mają być zamontowane oraz indywidualnych preferencji. Rolety wewnętrzne od renomowanych producentów np. firmy VELUX zostały zaprojektowane tak, aby umożliwić szybką samodzielną instalację, bez pomocy fachowca.

Rolety zaciemniające – idealny wybór do sypialni

W sypialni najważniejsze jest zapewnienie warunków do komfortowego wypoczynku i zredukowanie zewnętrznych bodźców, takich jak światło i hałas. Dlatego w tym wnętrzu najlepiej sprawdzą się wewnętrzne rolety zaciemniające, które gwarantują 100% zaciemnienia i dodatkowo redukują ilość wpadającego do pokoju ciepła. Do sypialni dzieci możemy wybrać rolety zaciemniające z kolekcji stworzonej specjalnie dla najmłodszych – w delikatnej, pastelowej kolorystyce lub z bajkowej kolekcji Disney&VELUX, przedstawiające bohaterów ulubionych bajek np.  „Auta”, „Kubuś Puchatek” czy „Kraina Lodu”. Takie przesłony będą nie tylko pobudzającym wyobraźnię dodatkiem do wnętrza, ale także pozwolą dziecku na spokojną drzemkę w ciągu dnia. Kupując rolety, sprawdźmy z jakich materiałów zostały wykonane. W ofercie firmy VELUX znajdziemy rolety z certyfikatem Oeko-Tex®, który gwarantuje wykonanie produktu z tkanin bezpiecznych dla zdrowia. Co ważne, w przypadku oryginalnych rolet zaciemniających, stopień zaciemnienia nie zależy od koloru produktu, a od materiału z jakiego został on stworzony. Możemy więc wybierać spośród wielu odcieni, mając gwarancję tam samo efektywnego zaciemnienia.

Ciekawym rozwiązaniem są rolety zaciemniająco-plisowane, które pozwalają na regulowanie ilości wpadającego do pomieszczenia światła. Dzięki części zaciemniającej możemy uzyskać przyjemne zaciemnienie, gdy świeci intensywne słońce. Natomiast, gdy potrzebujemy tylko ochrony przed delikatnymi promieniami, wystarczy rozwinąć część plisowaną.  Takie rolety idealnie sprawdzą się w pokoju gościnnym, salonie lub domowym biurze, gdzie chcemy elastycznie decydować, ile światła ma wpadać do pokoju.

Rolety zaciemniające czy przyciemniające?
Rolety zaciemniające czy przyciemniające?

Rolety przyciemniające – efekt półmroku we wnętrzu  

Prosty i ekonomicznym rozwiązaniem są rolety przyciemniające, które zapewniają znaczne zaciemnienie wnętrza. Dzięki specjalnym haczykom, można je zatrzymać w dowolnym miejscu na oknie, regulując w ten sposób ilość światła w pomieszczeniu. Potrzebę rozproszonego, subtelnego światła, nawet w najbardziej słoneczny dzień, zaspokoją także rolety plisowane. Dla osób poszukujących eleganckich rozwiązań, dobrym wyborem mogą okazać się rolety rzymskie lub dekoracyjne. W kuchniach i łazienkach możemy zamontować żaluzje, które są w pełni odporne na wodę i wilgoć. W przypadku okien do dachów płaskich, od wewnątrz można je wyposażyć w roletę plisowaną, rozpraszającą naturalne światło lub roletę zaciemniająco-plisowaną, która dzięki podwójnie plisowanej tkaninie znacząco ogranicza nasłonecznienie w pokoju. .

Rolety zaciemniające czy przyciemniające?
Rolety zaciemniające czy przyciemniające?

Rolety zewnętrzne – ochrona przed upałem i zaciemnienie

Aby zapewnić optymalny komfort cieplny na poddaszu, najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie jednej osłony wewnętrznej i jednej zewnętrznej. Dlatego wybierając dodatkowe wyposażenie do okien dachowych, warto od razu rozważyć zakup rolety zewnętrznej, która sprawdzi się o każdej porze roku. Latem zmniejsza ogrzewanie słoneczne w pomieszczeniu, zimą poprawia izolacyjność okna i zapobiega stratom ciepła. Umożliwia także uzyskanie efektu całkowitego zaciemnienia w dzień, co jest bardzo przydatne w sypialniach. Dodatkowo, rolety zewnętrzne chronią przed hałasem z zewnętrz, tłumią odgłosy padającego deszczu oraz zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo domu.

Po zamontowaniu rolety, okno funkcjonuje bez żadnych ograniczeń. Można je uchylić nawet przy całkowicie lub częściowo zasłoniętej rolecie. Gdy roleta jest zwinięta, okno można obrócić o 180o, zablokować i umyć szybę zewnętrzną od wewnątrz pomieszczenia.

Rolety zaciemniające czy przyciemniające?
Rolety zaciemniające czy przyciemniające?

Jeszcze większy komfort – sterowanie elektryczne

W zależności od potrzeb możemy zdecydować się na rolety zasilane elektrycznie lub solarnie, które można podnosić lub opuszczać za pomocą klawiatury naściennej. To bardzo wygodne rozwiązanie, które sprawdzi się, gdy okna zamontowane są w trudno dostępnych miejscach lub gdy oczekujemy większego komfortu. Co więcej, takie rolety są kompatybilne z systemem kontroli klimatu VELUX ACTIVE. Bazując na danych z wewnętrznych czujników jakości powietrza oraz informacji aktualnej pogodzie na zewnątrz, pobranej z Internetu, system samodzielnie zarządza elektrycznie sterowanymi oknami i roletami. Jeżeli w pomieszczeniu zrobi się zbyt ciepło, automatycznie zaciągnie roletę, by chronić wnętrze przed przegrzaniem. Dla jeszcze większej wygody, wszystkimi produktami można zarządzać za pomocą aplikacji w telefonie lub poleceń głosowych.

Rolety możemy zamówić bez wychodzenia z domu, w sklepie internetowym z bezpłatną dostawą do domu. Wystarczy podać informacje z tabliczki znamionowej: typ i rodzaj okna.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej