Sennik – jak opisuje zęby we śnie?

Sen o zębach – jak interpretować?

Sny z zębami najczęściej wskazują na złe sytuacje, jakie mogą przydarzyć się w życiu śniącej o nich osoby. Często jest to największy we śnie zwiastun śmierci bądź choroby, jaka może pojawić się w rodzinie osoby śniącej. Jednak zdarza się również, że niektóre okoliczności snu o zębach symbolizują… potrzeby seksualne i materialne. A więc czasem można zinterpretować taki sen bardzo pozytywnie. W większości przypadków jednak, zepsute zęby mogą oznaczać wyłącznie… problemy.

Sny o zębach często przestrzegają przed porażkami, jakie może odnieść niebawem osoba śniąca. To także zapowiedź pogorszenia się stanu zdrowia osoby śniącej o zębach – bądź, co gorsza… członka jego rodziny. Symbolika zębów we śnie zawsze powinna zmusić osobę śniącą do niewypierania problemów ze swojej świadomości i zachęcić do ich rozwiązywania na bieżąco.

Białe, zdrowe zęby

Nie zawsze jednak sennik interpretuje zęby jako coś strasznego. Jeżeli bowiem śnią się białe i zdrowe zęby np. u dziecka, może to być oznaka pewności siebie czy też powodzenia w życiu. Takie zęby często świadczą też o doskonałości i możliwości poprawienia relacji z jakąś osobą, z którą ostatnio… nie żyjemy zbyt dobrze.

Sen o zdrowych zębach zazwyczaj określa relacje rodzinne oraz więzi między bliskimi sobie osobami – czyli między przyjaciółmi, partnerami, kochankami czy też rodzeństwem. O dziwo, jeżeli we śnie ząb pobolewa, może to symbolizować… powodzenie w danej sytuacji! Sprawdź także ten artykuł ze znaczeniem snu o kotach.

Pokruszone zęby

Złamane i ukruszone zęby zazwyczaj zwiastują rychłe rozpadnięcie się jakiegoś związku – może nie koniecznie śniącej osoby, ale nawet kogoś z jej otoczenia. Pokruszone zęby bywają też zapowiedzią pogorszenia się stanu zdrowia bądź przestrogą przez zawarciem… niekorzystnej znajomości! Sny o tego typu zębach zwiastują również niepowodzenie na wielu różnych płaszczyznach życia.

Jeżeli będą to zęby trzonowe, może to oznaczać z kolei drogi przedmiot na jaki niebawem natrafisz, a także… tajemne nauki! Kły mogą symbolizować mało wartościową rzecz, a zgrzytanie zębami długo tłumioną w sobie wściekłość, żal i gniew. Jeśli zęby będą z kości słoniowej, to zwiastować może poważanie i… wielkie bogactwo!

Znaczenie snów o zębach – tłumaczenie snów

Zepsute zęby i ruszający się ząb

Jeżeli we śnie widzisz zepsute zęby, może to być zapowiedź kłopotów i… sporych wydatków! Sen o zepsutych zębach oznaczać również może, że coś w życiu wymaga bezwzględnego naprawienia. Zepsute zęby zawsze będą wiązać się ze sprawami finansowymi, jednak też mogą symbolizować:

  • złe relacje z bliskimi osobami,
  • napięcie między współpracownikami,
  • zaniedbanie znajomości i wynikające z tego nieprzyjemne konsekwencje.

Jeżeli śni się z kolei ruszający się ząb – uważaj, to najczęściej bardzo zła wiadomość! Często symbolizuje to bowiem stratę finansową bądź wydatki, jakie czekają śniącą osobę. To również oznaka przykrej informacji, jaka może zmienić życie… na dobre. Chwiejący się ząb to także oznaka braku sił do walki z samym sobą – może to czas na odsapnięcie i wzięcie sobie dłuższego urlopu?

Czarne zęby

Jeżeli we śnie widzisz czarne lub brudne zęby, to kolejny zwiastun nieszczęścia – w symbolice sennej mawia się, że to może być nawet oznaka rychłego… pogrzebu! Uważaj więc na chorobę w rodzinie. Sen o czarnych bądź brudnych zębach to też symbol popsucia się czegoś w życiu śniącego – może warto będzie zatem to szybko… naprawić?

Brudne zęby są również oznaką braku dbałości o zdrowie i o wygląd zewnętrzny. Można też przez sen spodziewać się problemów związanych zarówno ze zdrowiem, jak i finansami czy przyjaciółmi wokół – a także… zdrady przez partnera. A może we śnie to ktoś ma brudne zęby? Uważaj więc, kim się otaczasz! Być może wokół siebie gromadzisz… nieszczere osoby!

Wypadające zęby

To najgorsze, co może się przyśnić. Wypadający ząb jest bowiem interpretowany przez sennik jako nieszczęście. W najgorszym przypadku, symbolizuje on śmierć członka rodziny oraz choroby, które się zbliżają. Wypadające zęby nigdy nie niosą za sobą we śnie… dobrych wieści. Zawsze oznaczają ogromną stratę i są złą przepowiednią. Warto więc zwrócić uwagę, czy dobrze się czujemy również sami ze sobą – czy nasza kondycja fizyczna i psychiczna są w porządku. Jeżeli zaniedbaliśmy zdrowie, może warto będzie się na sobie skupić i wypocząć? To też znak, że warto byłoby przejść na… zdrową dietę! Wypadające zęby mogą też nie dotyczyć bezpośrednio nas – ale np. kogoś z otoczenia. Rozejrzyj się więc, czy ktoś nie potrzebuje pilnej pomocy!

Sen o wypadających zębach może również sygnalizować o pewnych sprawach, jakie nie idą po naszej myśli. Pokazują, że nie mamy kontroli nad pewną sferą swojego życia – jednak nie są to rzeczy zależne od nas samych. Z drugiej strony (tej bardziej pozytywnej) okazuje się, że wypadający ząb może również symbolizować uporanie się z problemem, jaki przez wiele czasu nie dawał nam spokojnie żyć. Warto również przyjrzeć się, jak zęby wypadają we śnie:

- zęby wypadające bez krwi – symbolizują stratę w różnych sferach życia,
- zęby wypadające z krwią – plany śniącej osoby mogą się spełnić.

Jak widzisz, sen o wypadających zębach wcale nie musi być taki straszny – choć niektórzy uważają, że nic gorszego przyśnić się… nie może. Zanim więc zaczniesz się zastanawiać, kiedy zaczną spełniać się te wszystkie złe przepowiednie z sennika, koniecznie przeanalizuj swój sen – krok po kroku. Może się bowiem okazać, że… wcale nie będzie aż tak źle!

ikona podziel się Przekaż dalej