Wyciskarka wolnoobrotowa – dlaczego warto i jak działa?

Wyciskarki wolnoobrotowe powoli miażdżą owoce i warzywa. Następnie wszystko przeciskane jest przez sitko, a do naszego pojemnika ze sokiem spływają tylko najbardziej odżywcze i najsmaczniejsze części owoców i warzyw. Dzięki temu, że nie wytwarza mnóstwa ciepła w czasie pracy (jak np. sokowirówka), w soku z naszych owoców lub warzyw pozostaje więcej witamin, których nie niszczy wysoka temperatura. Smaczny i zdrowy sok jest szybko gotowy do spożycia. Dzięki specyfice swojej pracy wyciskarka wolnoobrotowa pozwala uzyskać do 30% więcej soku niż sokowirówka. Pracuje dużo ciszej od sokowirówki oraz pozostawia więcej wartościowego miąższu. Wyciskarki wolnoobrotowe to bardzo wygodne urządzenia, które umożliwią każdemu szybkie przygotowanie świeżego napoju!

Wyciskarka do owoców – 3 ważne powody!

3 powody, jakie wyróżniliśmy to przede wszystkim zdrowie, wygoda oraz ekologia, troska o środowisko naturalne. Możesz pomóc planecie odetchnąć i zrezygnować z zakupu napojów pakowanych w plastik, karton i szkło!

  • Zdrowszy sok z wyciskarki – Soki z wyciskanych owoców są świeże, zatem nie są obecne w nich żadne konserwanty. Nie ma konieczności stosowania także słodzików oraz wzmacniaczy smaku, które tak często występują w kartonowych sokach i napojach słodzonych. Poza tym sok przygotowany w domu będzie nie tylko zdrowszy, ale o lepszym i pełniejszym smaku. Zachowa też wszystkie substancje odżywcze i witaminy, które traci w czasie obróbki w fabryce.
  • Przygotuj sok wygodnie, szybko i twórz własne kompozycje! –  Na rynku jest mnóstwo różnego rodzaju diet i pomysłów na to, jakie soki można przyrządzać ze świeżych owoców i warzyw! Dzięki dostępowi do internetu codziennie możemy pić inny, orzeźwiający sok, korzystając z przepisów blogerek, czy wykorzystując obszerne przepisy z kuchni całego świata. Dużo frajdy sprawi tworzenie własnych kompozycji smakowych. Otwórz się na własną kreatywność i zaskocz rodzinę i przyjaciół!
  • Ekologia – Bądź eko! Samodzielne przygotowywanie soków z wykorzystaniem wyciskarki do owoców znacznie może przyczynić się do zmniejszenia śladu węglowego, który jest potrzebny na wyprodukowanie kartonowego czy inaczej pakowanego soku! W dodatku przygotowując sok, obierki z warzyw i owoców trafiają do ekologicznych śmieci - na kompost, a nie (jak w przypadku kartonów czy szkła) do innych kontenerów, gdzie podróż opakowania oznacza konieczność utylizacji lub przerabiania tworzywa. Poza tym kartonowe pudełka i plastikowe butelki stwarzają ryzyko przenikania szkodliwych substancji do napoju.

Korzystanie z wyciskarki wolnoobrotowej to ekologiczny sposób na pozyskiwanie zdrowych i pełnych witamin orzeźwiających napojów. To również doskonały pomysł na wykorzystanie własnej kreatywności! Z pewnością znajdziesz jeszcze więcej powodów, by pić codziennie zdrowe i pełne witamin soki! Może sprawdzi się także jako prezent?

Artykuł napisany ze współpracy ze sklepem https://eldomagd.eu/

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej